Aj tretí zápas rozhodli penalty. Z trojice Slovákov však uspel jediný

Slovenská reprezentácia do 16 rokov počas turnaja UEFA Development.
Slovenská reprezentácia do 16 rokov počas turnaja UEFA Development. (Autor: SFZ/ facebook)
TASR|7. apr 2024 o 15:35

V rozstrele uspel iba Alin Lerint.

UEFA Development - turnaj do 16 rokov

Lotyšsko - Slovensko 2:2 (1:1), 4:1 po rozstrele z 11 m

Góly: 37. a 62. Boroviks - 33. Koribský, 67. Lábo

PODGORICA. Slovenskí futbalisti do 16 rokov neuspeli v záverečnom zápase turnaja UEFA Development v Čiernej Hore.

V Podgorici podľahli rovesníkom z Lotyšska 1:4 v jedenástkovom rozstrele po tom, čo sa zápas skončil v riadnom hracom čase 2:2.

Lepšie do zápasu vstúpili Slováci, keď v 33. minúte zásluhou Šimona Koribského konečne prelomili strelecké suchoty. Súper z Lotyšska však kontroloval okamžite, keď už o minútu neskôr vyrovnal Borovkis.

Po zmene strán poslal Lotyšov do vedenia z penalty v 62. minúte kapitán Bukovskis, posledné slovo však mal o päť minút neskôr Adam Lábo.

A kým v záverečnej lotérii uspeli všetci štyria lotyšskí futbalisti, zo slovenského tímu sa nemýlil len Alin Lerint. Šestnástka na podujatí zaznamenala tri remízy, pričom v rozstreloch zvíťazila iba proti domácej Čiernej Hore.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Aj tretí zápas rozhodli penalty. Z trojice Slovákov však uspel jediný