Vladimír Weiss starší. (Autor: REUTERS)
Martin Kozinka|6. okt 2024 o 07:12

Skončia v Slovane obaja Weissovci?

BRATISLAVA. „Nikto vám nedá ponuku, keď ste tréner Slovana,” smial sa Vladimír Weiss starší.

Na tlačovej konferencii po zápase futbalovej Niké ligy medzi Slovanom a Trenčínom dementoval špekulácie o presune do Kataru.

Ešte predtým však vypenil na redaktora Markízy, ktorý sa ho spýtal na ponuku z Blízkeho východu.

„Od televízie som dostal otázku, že či idem do Kataru alebo čo. Neviem o tom,” vysvetľoval na tlačovke.

„Ideme tam v januári na sústredenie. Alebo tam pôjdem niekedy na dovolenku,” dodal.

Zmluva? Drží ho podanie rúk s Kmotríkom

Jednej ponuke vraj odolal. „Niečo som mal, to som odmietol,” priznal s tým, že z Kataru mu nič neprišlo. Neplánuje opustiť mužstvo, s ktorým pôsobí v Lige majstrov.

Tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss.
Tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss. (Autor: TASR)

„Bolo by zbabelé, keby som odišiel,” vravel Weiss. Vraj ho v tomto smere neviaže zmluva. S Ivanom (Kmotríkom) starším sme si podali ruky,” dodal.

Fotogaléria zo zápasu ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín (Niké liga - 10. kolo)

Prioritou pre klub však podľa neho zostáva domáca súťaž. Len vďaka nej môže mať šancu zahrať si milionársku súťaž aj o rok.

„Slovan sa musí pozerať na ligu. Liga majstrov je iný svet, v ktorom my dieru nespravíme,” vysvetlil Weiss.

V zápase 10. kola Niké ligy však slovenský majster na Tehelnom poli iba remizoval s Trenčínom 1:1.

Trnovský netrhal hlavy

Len zopár sekúnd pred koncom prvého polčasu Trenčín otvoril stav stretnutia.

Gól prišiel po nedorozumení v šestnástke medzi Davidom Strelcom, Siemenom Voetom a najmä neistým Martinom Trnovským, ktorý v bránke dostal prednosť pred Dominikom Takáčom. Ten nechytal pre chorobu.

Martin Trnovský.
Martin Trnovský. (Autor: TASR)

„Trnovský to musí vyraziť,” vravel jasne Weiss. „Tam musí niekomu odtrhnúť hlavu.”

Navyše Danylovi Ignatenkovi ušiel na zadnej žrdi skórujúci Chinoso Emeka. „Musí to dohrať,” reagoval tréner domácich.

Slovan inkasoval ako prvý už v treťom ligovom zápase v rade.

Jalový útok

Po polčasovej prestávke prišlo už tradičné trojnásobné striedanie. Z hry odišli Siemen Voet, Jurij Medvedev a odchovanec trenčianskeho futbalu Artur Gajdoš.

„Gajdi to mal ťažké,” vysvetľoval Weiss. „Je samozrejme iné hrať za Trenčín. Verím, že z neho vytlačíme viac. Potrebuje viac sily.”

Koučovi sa nepáčilo, že jeho zverenci v prvom polčase prehrávali veľa súbojov o loptu. Chýbala aj lepšia koncovka: „Hrali sme, nie zle, nie výborne, ale v útoku sme boli jaloví.”

Vladimír Weiss však nemohol v zápase počítať so synom Vladom juniorom, ktorý ukončil kariéru, ani so zranenými Jurajom Kuckom a Róbertom Makom.

„Rešpekt súpera je menší, keď nehrajú títo hráči,” priznal tréner belasých.

Domov»Futbal»Slovensko»Weiss o synovi: Došli mu sily. Emočne bol vyhoretý, preto skončil. Tiež nad tým rozmýšľam