Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Nedarí sa im, hovorilo sa o odchode trénera. Ten však podpísal dlhoročnú zmluvu

Tréner Sean Dyche. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. sep 2021 o 15:41

V prvých štyroch kolách Premier League získalo Burnley iba bod

LONDÝN. Tréner futbalistov Burnley FC Sean Dyche podpísal nový kontrakt na štyri roky.

Vo štvrtok o tom informoval účastník anglickej Premier League. Päťdesiatročný kouč tak ostane na lavičke klubu do roku 2025.

Dyche je aktuálne najdlhšie slúžiacim trénerom v najvyššej anglickej súťaži. V Premier League pôsobí Burnley pod jeho vedením šiestu sezónu, ale v poslednom čase sa špekulovalo o jeho odchode.

Nový majiteľ klubu ALK Capital však napokon uzavrel s úspešným trénerom dlhodobý kontrakt, na rovnaké obdobie si klub poistil aj služby asistenta Iana Woana.

"Som rád, že sme uzavreli spoluprácu na dlhšie obdobie, môžeme sa pozerať do budúcna a pracovať na rozvoji klubu," povedal podľa AFP Dyche, ktorý vedie Burnley od roku 2012.

"Po tých rokoch som si ku klubu a našim fanúšikom vytvoril silný vzťah a teším sa na tvrdú prácu," dodal.

"Sme veľmi spokojní s tým, čo Sean dosiahol a teší nás, že sme mu v letnom prestupovom období dali istotu, že s ním chceme spolupracovať na dlhšie obdobie. Potrebujeme pokračovať v progrese, je to súčasť našej stratégie," povedal prezident klubu Alan Pace.

V prvých štyroch kolách Premier League získali hráči Burnley len jeden bod a nachádzajú sa v zóne zostupu. V sobotu sa stretnú s Arsenalom, ktorý sa tiež v úvode sezóny trápi.

Súvisiace články