Futbalisti MFK Ružomberok. (Autor: TASR)

Rozhodovali: Ziemba - Pacák, Vass. ŽK: Gomola, Luterán - Ibrahim

Diváci: 1072

Ružomberok: Frühwald - Chobot, Gomola, Maslo, Gabriel (46. Malý), Domonkos - Luterán (76. Lavrinčík), Múdry - Kelemen (58. Chrien), Jackuliak (87. Madleňák), Gerec (58. Hladík)

Trenčín: Sláviček - Hájovský, Stojsavljevič, Bondarenko, Holúbek (85. Skovajsa) - Bariš (40. Ben Sallam) - Gajdoš, Zorič (76. Donkor) - Uchegbu, Ibrahim (76. Mikulaj), Sunday

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

RUŽOMBEROK. Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili v nedeľňajšom zápase 3. kola Niké Ligy nad AS Trenčín 1:0.

Jediný gól padol už v 5. minúte, keď Timotej Múdry premenil penaltu. Pre domácich to bola prvá výhra v sezóne, pre hostí prvá prehra.

Ružomberčania išli do vedenia už v 5. minúte, keď z pokutového kopu nekompromisne skóroval Múdry.

Jedenástke predchádzala chyba v defenzíve hostí a faul Hájovského na Jackuliaka. Neskôr sa ukázalo, že to bol jediný gólový okamih, hoci príležitosti, či pološance boli na oboch stranách.

Obrovskú na poistenie ružomberského vedenia mal v 85. minúte Jackuliak, ale prestrelil bránu. Trenčín hrýzol až do konca, no Ružomberok sa jeho záverečnému tlaku ubránil.

Hlasy po zápase

Ondřej Smetana, tréner Ružomberka: „Vedeli sme, že nás čaká veľmi náročné stretnutie. Jednak bolo to po štvrtkovom zápase Konferenčnej ligy, no aj preto, aký súper príde. Trenčín proti väčšine mužstiev dokáže kontrolovať hru, držať loptu, tiež si vie súpera natiahnuť o otvoriť. Keď sme chceli v tomto zápasu splniť náš cieľ, museli sme si to s Trenčínom rozdať trochu inak. Potrebovali sme do hry dostať veľa iných hráčov. V takomto zložení a rozostavení už možno ani nenastúpime. Zvolili sme štýl hry, o ktorom sme predpokladali, že na Trenčín bude platný. Potešilo ma, ako to chlapci prijali, ako zamestnávali dvoch stopérov hostí, hlavne v prvom polčase. Napádať hráčov Trenčína je veľmi zložité a náročné. Mužstvo, ktoré nikdy takto spolu nehralo, to zvládlo. Hoci sme na takúto prípravu mali len jeden krátky tréning. Dokázali sme Trenčín napádať, dostupovať a zavárať mu priestory. V druhej polke sme súpera pustili do pološancí, no na druhej strane my sme mali niečo vyťažiť, predovšetkým z brejkov a z centrov. Je to veľmi dôležité víťazstvo. Mojim hráčom, za to ako zápas zvládli, patrí obdiv.“

Ilija Stolica, tréner Trenčína: .Na úvod by som chcel oficiálne zagratulovať ružomberskému trénerovi k veľkému úspechu, čo dosiahol v uplynulej sezóne, keď to dotiahol do Európskej ligy. Obe mužstva vsadili na vlastný štýl. Bolo vidieť, čo chce hrať Ružomberok a čo my. Takže sme si to takto rozdali. Prvý polčas, hlavne psychologicky, ovplyvnila penalta, ktorá bola z našej strany nešťastná. V druhej polovici a mužstvo vrátilo k vlastnej hre. Zaslúžili sme si streliť aspoň gól, lenže neboli sme dostatočne precízni a efektívni v súperovej šestnástke. R8d by som sa vyjadril k moje žltej karte. Opäť som ju dostal. Som tréner, ktorý vyjadruje svoje emócie, no nemyslím si, že by sa takéto prejavy mali trestať. Viem, zhodnotiť, kedy sú moje prejavy cez čiaru a vtedy ich trestajme. Teraz som iba využil svoje právo, baviť sa so štvrtým rozhodcom.“