Christian Eriksen v drese Dánska a tréner Kasper Hjulman.
Christian Eriksen v drese Dánska a tréner Kasper Hjulman. (Autor: TASR/AP)
TASR|29. mar 2022 o 18:48 (aktualizované 30. mar 2022 o 08:24)

Modrič naštartoval Chorvátsko k obratu.

BRATISLAVA. Futbalisti Chorvátska zvíťazili v utorkovom prípravnom zápase nad Bulharskom 2:1.

Na neutrálnej pôde v Katare na Education City Stadium išli do vedenia Bulhari zásluhou Kirila Despodova, Chorváti potom otočili skóre zásluhou Luku Modriča a Andreja Kramariča.

V ďalšom zápase zvíťazili Lotyšskí futbalisti nad Azerbajdžanom 1:0. O ich triumf sa na štadióne Ta'Qali na Malte postaral v 86. minúte Vladislavs Gutkovskis.

Albánci remizovali s Gruzínskom 0:0, v drese hostí odohral celý zápas s kapitánskou páskou na ruke Guram Kašia, obranca Slovana Bratislava. Aj Švajčiari sa rozišli s Kosovom po remíze 1:1.

Dáni zdolali Srbsko 3:0 a opäť sa strelecky presadil Christian Eriksen.

Pred dvoma dňami skóroval proti Holandsku (2:4) pri návrate do reprezentácie po kolapse na ME, teraz sa mu to podarilo aj pred domácimi tribúnami na Parken Stadium v Kodani. Diváci mu pripravili veľké ovácie.

Nóri rozdrvili Arménsko 9:0, hostia hrali od 17. minúty bez vylúčeného Armana Hovhannisjana. Erling Haaland strelil dva skvelé góly.

Ťahákom bol súboj Holandska s Nemeckom. V Aréne Johana Cruijffa v Amsterdame viedli hostia gólom Thomasa Müllera z konca prvého polčasu, po prestávke vyrovnal na konečných 1:1 Steven Bergwijn.

Zaujímavý bol aj súboj Turecka s Talianskom, hostia zvíťazili 3:2. V Cardiffe privítal Wales reprezentáciu Česka duel sa skončil remízou 1:1.

Angličania zdolali 3:0 Pobrežie Slonoviny a Belgičania vyhrali v Bruseli nad Burkinou Faso 3:0.

Futbalisti Francúzska deklasovali v Lille výber JAR 5:0. V drese úradujúcich majstrov sveta sa dvakrát presadil útočník Parížu St. Germain Kylian Mbappé, druhý gól dal z penalty.

V drese "Les Bleus" skóroval aj Olivier Giroud, ktorý dal svoj 48. reprezentačný gól a už len tri presné zásahy stráca na rekord Thierryho Henryho.

Juhoafričania dohrávali v desiatich, keď v 84. minúte dostal červenú kartu Khuliso Mudau.

ČK: 30. Qarajev - 90. Dubra

Faerské ostrovy - Lichtenštajnsko 1:0 (1:0)

Nórsko - Arménsko 9:0 (5:0)

Góly: 29., 34. a 58. King (prvý z 11 m), 24. a 45.+1 Haaland, 86. a 90.+1 Sorloth, 30. Thorstvedt, 80. Daehli

Góly: 37. a 40. Morata (druhý z 11m), 61. a 73. Sarabia, 47. Pino

Bosna a Hercegovina - Luxembursko 1:0 (0:0)

Francúzsko - JAR 5:0 (2:0)

Góly: 23. a 76. Mbappe (druhý z 11 m), 34. Giroud, 82. Ben Yedder, 90.+2 Guendouzi

ČK: 84. Mudau (JAR)

Trinidad a Tobago - Guyana 1:1 (0:0)

Góly: 90.+2 Garcia - 59. Danns (z 11 m)

Domov»Futbal»Reprezentácie»Nóri atakovali desiatku, Haaland hviezdil. V drese Dánska opäť skóroval Eriksen