Futbalista Leverkusenu Victor Boniface a jeho oslavné gesto.
Futbalista Leverkusenu Victor Boniface a jeho oslavné gesto. (Autor: TASR/AP)
TASR|24. sep 2023 o 18:10 (aktualizované 24. sep 2023 o 20:05)

Dvoma gólmi sa zaskvel Victor Boniface.

MNÍCHOV. Futbalisti Bayeru Leverkusen zvíťazili v zápase 5. kola Bundesligy nad 1. FC Heidenheim 4:1 a potvrdili dobrú formu v úvode novej sezóny.

Leverkusen nazbieral v piatich dueloch trinásť bodov a je druhý o skóre za Bayernom Mníchov. S Bavormi remizoval v predchádzajúcom kole 2:2.

Heidenheim síce gólom Dinkciho z 58. minúty vyrovnal skóre, no následne v priebehu 19 minút dostal tri góly. O ten rozhodujúci sa postaral Hofmannm.

Futbalisti Eintrachtu Frankfurt remizovali doma s SC Freiburg 0:0 a zaznamenali už štvrtý nerozhodný výsledok po sebe. Oba tímy majú na konte sedem bodov a figurujú na ôsmom respektíve deviatom mieste tabuľky.