Suverénna Barcelona si vychutnala súpera Slovana, hviezdny zápas pre Yamala

Hráči Barcelony oslavujú gól
Hráči Barcelony oslavujú gól (Autor: TASR/AP)
TASR|15. sep 2024 o 18:23

Barcelona dohrávala zápas v desiatich.

MADRID. Barcelona splnila očakávania na ihrisku Girony, keď v 5. kole La Ligy zvíťazila jasne 4:1.

Po polhodine hry vsietil víťazný gól sedemnásťročný Lamine Yamal, ktorý pridal do prestávky ďalší.

V druhom dejstve zvýšili Dani Olmo a Pedri. Barcelona tak potvrdila svoju ligovú stopercentnosť napriek záveru zápasu v početnej nevýhode po vylúčení Ferrana Torresa.

V tabuľke si udržala štvorbodový náskok pred druhým Realom Madrid. Girona, ktorá prekvapila v minulej sezóne tretím miestom, je v neúplnej tabuľke ôsma.

Katalánsky klub je jedným z ôsmich súperov Slovana Bratislava v Lige majstrov, slovenský majster vycestuje na španielsku pôdu 22. októbra.

Futbalisti Cetly Vigo vyhrali nad Realom Valladolid 3:1. Víťazný gól strelil v 35. minúte Borja Iglesias, šancu na vyrovnanie hosťom značne skomplikovala červená karta pre Maria Martina v 82. minúte.

V nadstavení ešte inkasovali od Anastasiosa Douvikasa. Celta je v neúplnej tabuľke štvrtá, Valladolid sedemnásty.

Nováčik Las Palmas nestačil na Athletic Bilbao 2:3. Kanársky tím mal šancu na prvú výhru, keď dostal za stavu 0:2 červenú kartu hosťujúci stredopoliar Mikel Jauregizar. Vzápätí znížil Sandro Ramirez, no o 20 minút strelili víťazný gól Aitor Paredes.

La Liga - 5. kolo:

FC Girona - FC Barcelona 1:4 (0:2)

Góly: 80. Stuani - 30. a 37. Yamal, 47. Olmo, 64. Pedri. ČK: 86. Torres (Barcelona)

Celta Vigo - Real Valladolid 3:1 (2:0)

Góly: 22. Alvarez, 35. Iglesias, 90.+1. Douvikas - 50. Moro. ČK: 82. Martin (Valladolid)

UD Las Palmas - Athletic Bilbao 2:3 (0:2)

Góly: 58. Ramirez, 83. Munoz - 7. Sancet, 30. Williams, 76. Paredes. ČK: 56. Jauregizar (Bilbao)

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Suverénna Barcelona si vychutnala súpera Slovana, hviezdny zápas pre Yamala