Niké liga: Slovan Bratislava jednoznačne triumfoval na pôde Žiliny

MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava: ONLINE prenos zo zápasu Niké ligy.
MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava: ONLINE prenos zo zápasu Niké ligy. (Autor: Sportnet)
Sportnet|9. feb 2024 o 14:30

Sledovali ste s nami ONLINE prenos zo zápasu 19. kola Niké ligy 2023/2024: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava.

ŽILINA. Futbalisti MŠK Žilina privítali na domácom štadióne v rámci 19. kola Niké ligy ŠK Slovan Bratislava.

Aktuálne druhá Žilina má za sebou vydarenú prípravu, keď zvíťazila v štyroch z piatich prípravných zápasov so skóre 26:6.

Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Úradujúci majster a priebežný líder ligy Slovan Bratislava odohral v príprave päť zápasov, no zvíťaziť dokázal iba raz.

V generálke privítal slovinské Bravo, kde sa ako jediný presadil z penalty Dávid Strelec, ktorý vyrovnával na konečných 1:1.

Futbal ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava (Niké liga 2023/2024, 19. kolo, piatok, výsledky, naživo)

Niké liga  2023/2024
09.02.2024 o 17:30
19. kolo
Žilina
0:4
(0:2, 0:2)
90+13 minúta
Ukončený
Slovan Bratislava
Prehľad
Góly: 9. Barseghjan (Strelec), 36. Weiss, 82. Kankava (Rodrigues), 90+6. Rodrigues (pen.). ŽK: 74. Minárik (ZIL). Rozhodca: Ziemba – Poláček, Bednár. Diváci: 4235.
90+13
Koniec zápasu.
90+12
Žilina v kombinácii v strede poľa, Slovan už len dohráva zápas.
90+11
Marcelli opäť dostal výbornú loptu za obranu Žiliny, Belko osvedčil skvelé čitanie hry a včas ju pred hráčom Slovana odkopol.
90+11
Aktuálny pomer striel je 1:12, i to niečo hovorí o pomeroch na trávniku.
90+10
Rýchla akcia Slovana, na ľavú stranu dostal do plného behu prihrávku Zmrhal, ktorý sa oprel do strely, ale Belko bol pozorný.
90+9
Žilina kombinuje v strede poľa.
90+8
Prieniková prihrávka pre Nina Marcelliho, ktorý však medzi dvomi obrancami Žiliny nemal ideálny prvý dotyk a Belko tak stihol loptu pred hráčom Slovana včas odkopnúť.
90+7
Dnešné stretnutie sleduje 4235 divákov.
90+6
goalSlovan dal gól! GERSON RODRIGUES nariadený pokutový kop bez problémov premenil, loptu zavesil pod brvno žilinskej bránky, Belko bol bezmocný.
90+5
Nuž a aby toho nebolo dosť, Ndjeungoue fauloval v šestnástke MŠK Césara Blackmana a hostia budú kopať druhý pokutový kop v dnešnom zápase.
90+3
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava:
z ihriska odchádza Kyriakos Savvidis, prichádza Filip Lichý,
z ihriska odchádza Dávid Strelec, prichádza Nino Marcelli,
z ihriska odchádza Tigran Barseghjan, prichádza Lukáš Pauschek.
90+2
Nuž, treba povedať, že napriek početným odchodom sme od Žiliny dnes očakávali lepší výkon. Ale aj takéto dni sú.
90+1
Javorček sa snažil presadiť na ľavej strane, nebol však úspešný.
90
V druhom polčase bude hlavný rozhodca Peter Ziemba nadstavovať minimálne trinásť minút.
90
Tréner Weiss chystá dvojité striedanie, do hry príde Marcelli i Pauschek.
89
Po rohu odvrátil loptu Savvidis, k nej sa dostal Timotej Jambor, ale nemieril vôbec presne.
88
Po akcii Patrika Iľka budú Žilinčania zahrávať ďalší rohový kop.
87
Kélian Nsona znovu v akcii na ľavej strane, dokázal sa pretlačil cez obrancu hostí, ale prihrávka nebola dostatočne presná.
86
Nsona ukázal náznak svojej rýchlosti, na mokrom povrchu sa však pošmykol a končí na trávniku.
85
Barseghjan ukázal na malom priestore veľké zrýchlenie, prihrávka na Strelca však nebola úplne ideálna.
84
Tretí gól zobral Žiline vietor z plachiet, domáci sú znovu v hernom kŕči. Najmä defenzíva dnes zverencom Jaroslava Hyneka vôbec nefunguje podľa predstáv.
82
goalSlovan dal gól! Gerson Rodrigues peknou prihrávkou z ľavej strany našiel v šestnástke Žiliny sviatočného strelca JABU KANKAVU, ktorý parádnou strelou vymietol pavučinky v ľavom hornom rohu Belkovej bránky.
82
Piaty rohový kop Slovana v dnešnom zápase, centrovaná lopta preteleta celým pokutovým územím Žiliny, nikto z hráčov hostí sa k nej nedostal.
81
Šikovný center Zmrhala z ľavej strane, Rodrigues sa však do zakončenia hlavou nedostal.
80
Začalo sa posledných 10 minút riadneho hracieho času, kvôli ošetrovanie zraneného Milana Borjana sa však bude približne 10 minút určite nadstavovať.
79
Rodrigues v prvom vážnejšom dotyku s loptou, pomerne rýchlo ju však stratil.
78
Strelec kombinuje so Zmrhalom na ľavej strane ofenzívy Slovana.
77
Ľubomír Belko musel v krátkom čase vytiahnúť dva výborne zákroky po sebe. Najskôr pri strele Tigrana Barseghjana, následne aj pri zakončení Dávida Strelca.
76
Emócie už sú značné na oboch stranách, Žilinčania veľmi chcú s výsledkom ešte niečo urobiť.
75
Žilina sa dostáva znovu do tempa, pressing Šošonov aktuálne robí Slovanu problémy.
74
yellowCardŽltá karta pre tím MŠK Žilina (Ján Minárik).
74
Myslovič centroval z ľavej strany, center do šestnástky Slovana nenašiel adresáta, ale Jambor po súboji skončil na trávniku. Minárik okamžite protestuje a pýta si pokutový kop.
73
Nsona si účet na trávniku otvoril faulom na Jabu Kankavu.
72
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina:
z ihriska odchádza Xavier Adang, prichádza Kélian Nsona,
z ihriska odchádza Antoin Essomba, prichádza Mário Sauer,
z ihriska odchádza Samuel Gidi, prichádza Patrik Myslovič.
72
z ihriska odchádza Vladimír Weiss, prichádza Gerson Rodrigues.
70
V Žiline sa opäť pomerne dlho nehrá, domáci kouč Hynek chystá trojité striedanie. Do hry príde napríklad Sauer či Nsona.
69
Celú situáciu ešte rieši systém VAR, Dávid Strelec údajne mohol byť v postavení mimo hru.
68
Slovan dal gól! Tigran Barseghjan z hranice šestnástky našiel prihrávkou DÁVIDA STRELCA, ktorému nechal Ndjeungoue príliš veľa priestoru a mladý odchovanec Slovana sa nemýlil – 0:3! Gól však napokon neplatí pre postavenie mimo hru v podaní Dávida Strelca!
68
Žilina sa však trošku preberá a postupne dostáva do tempa. Z ľavej strany pálil Dominik Javorček, ale minul bránku Martina Trnovského.
67
Chyba Slovana pred vlastnou šestnástkou, Adang však príliš vymýšľal a domáci sa tak do zakončenia nedostali.
66
Samuel Gidi pálil zo strednej vzdialenosti, Martin Trnovský nemusel v tejto chvíli vôbec zasahovať.
65
Nuž, hra sa nám prelieva zo strany na stranu, po striedaní Borjana mal Slovan už tri vyložené gólové šance!
64
importantObrovská šanca Slovana, Vladimír Weiss sa rútil sám na Belka, v závere šprintu mu už však došli fyzické sily a vracajúci sa Ján Minárik mu dokázal strelu tečovať.
63
Kankava po ďalšom súboji s Adangom končí na trávniku, zdá sa však, že faul to nebol, i keď Peter Ziemba ho odpískal.
62
Viac než hodina zápasu je za nami, Slovan stále vedie v Žiline rozdielom dvoch gólov.
61
importantPrekvapivá rozohrávka Slovana, Tigran Barseghjan sa z ničoho nič po prihrávke Weissa rútil sám na Belka, ale v jasnej pozícii mieril nad žilinskú bránku!
60
Dávid Strelec sa okamžite po rozohrávke dostal do gólovej šance, Ľubomír Belko mu však výborným zákrokom pokazil gólovú radosť.
60
Milan Borjan teda opúšťa žilinský trávnik na nosidlách, verme, že bude v poriadku. Želáme ešte raz skoré uzdravenie.
59
V Žiline sa v tomto momente deväť minút nehrá.
59
z ihriska odchádza Milan Borjan, prichádza Martin Trnovský.
56
Lenže Borjan po pár cvikoch znovu klesá na trávnik a nosítka sú povolané späť.
56
Nuž a čuduj sa svete, Milan Borjan je na nohách, rozcvičil sa a Trnovský mieri na lavičku.
55
K Borjanovi už mieria aj záchranári, ktorí nesú aj transportné pevné nositka.
54
K Milanovi Borjanovi už zamieril aj domáci lekár Jaroslav Hanulák. Situácia sa zdá byť naozaj vážna. Každopádne Milan Borjan si už aspoň sadol.
53
Pri postrannej čiare sa už rozcvičuje náhradný brankár Slovana Martin Trnovský.
52
Borjan napokon stále leží na trávniku.
51
Lekársky tím mimoriadne opatrne nakladá Milana Borjana na nosítka. Toto sú veľmi nepríjemné momenty.
50
Na hraciu plochu mieri nosítka, zdá sa teda, že Milan Borjan nebude môcť pokračovať v zápase. Želáme skoré uzdravenie.
49
Po priamom kope Žiliny nasledoval center do šestnástky Slovana. Borjan sa vo výskoku zrazil s jedným zo žilinských hráčov. Aktuálne ostáva ležať na trávniku v opatere lekárov.
48
Weiss zozadu poslal sklzom k zemi Essombu, ktorý si pýtal pre kapitána Slovana žltú kartu. Hlavný rozhodca Peter Ziemba teraz prižmúril minimálne jedno oko, ak nie aj obe.
48
Oba tímy urobili chyby v kombinácii v strede poľa, po presnosti volala viac prieniková prihrávka Savvidisa.
47
Po centrovanej lopte sa do strely z voleja oprel Samuel Gidi, tečovanú loptu pohotovo kryl Milan Borjan.
47
Xavier Adang faulovaný na ľavej strane, domáci si zahrajú akoby skrátený rohový kop.
47
Do druhého polčasu nastúpil Slovan Bratislava bez zmeny v zostave.
46
z ihriska odchádza Samuel Ďatko, prichádza Krisztian Bari.
46
z ihriska odchádza Eric Bile, prichádza Patrik Iľko.
46
Začal sa druhý polčas.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+2
Weiss dlhým centrom opačnú stranu hľadal Blackmana, ktorého volej bol absolútne nevydarený.
45+1
V samom závere ešte aktivita Dávida Strelca, ktorého bránil Ján Minárik. Slovan má v závere polčasu ešte rohový kop.
45
V prvom polčase bude hlavný rozhodca Peter Ziemba nadstavovať minimálne jednu minútu.
44
Domácim je odpísaný útočný faul.
43
Ďatko je na pravej strane žilinskej ofenzívy zatiaľ úplne stratený, uvidíme či sa v druhom polčase na jeho poste predstaví ďalší nováčik v žltozelenom drese, ktorým je Kélian Nsona.
42
Priamy kop hostí zahral Tigran Barseghjan, trošku prekvapivo zatočil loptu priamo na bránku, Belko však stihol reagovať a skryl loptu do svojej náruče.
41
Slovan kombinuje v strede poľa, Weiss peknou pätičkou našiel Zmrhala.
40
Začalo sa posledných 5 minút prvého polčasu, Žilina prehráva na domácom trávniku so Slovanom Bratislava už 0:2.
39
Akcia Slovana po rohovom kope je prerušená, Kevin Wimmer bol v postavení mimo hru.
38
Hostia budú zahrávať ďalší rohový kop.
37
Nuž, stav 0:2 je pre Žilinu kritický, zvlášť preto, že výkon Šošonov v prvom polčase nie je vôbec oslnivý.
36
goalSlovan dal gól! Nariadený pokutový kop Ľubomír Belko síce vyrazil, ale VLADIMÍR WEISS sa dostal k dorážke a pohotovo zvyšuje vedenie Slovana na rozdiel dvoch gólov!
35
Nuž a Peter Ziemba nariadil pokutový kop! Dôvodom je hra rukou Xaviera Adanga v šestnástky Žiliny! Smolný moment pre MŠK.
35
Nuž a po informácií od videorozhodcu ide Peter Ziemba ešte skúmať situáciu po rohovom kope Slovana.
35
Rohový kop Slovana tentoraz veľké starosti Žilinčanom nenarobil.
34
Hostia majú výhodu rohového kopu z ľavej strany, zahrávať ho bude Vladimír Weiss.
33
Žilina do rozohrávky zapája aj brankára Ľubomíra Belka, vôbec sa im nedarí prechod do útoku.
32
Borjan dlhým nákopom hľadal duo Strelec – Barseghjan na hrote Slovana, lopta však napokon končí v moci žilinskej obrany.
31
Gidi prihrávkou do stredu šestnástky hľadal Samuela Ďatka, no ten bol dobre pokrytý Jaromírom Zmrhalom a k lopte sa nedostal.
30
Polhodina zápasu je za nami, stav je nezmenený, Slovan vedie v Žiline vďaka Barseghjanovi o jeden gól.
29
Domáci fanúšikovia sa postupne začínajú ozývať, podstatne viac je však zatiaľ počuť fanklub Slovana Bratislava.
28
Dlhý center na pravú stranu pre Césara Blackmana, toho šikovne predskočil žilinský obranca James Ndjeungoue.
27
Žilinčania po dlhšom čase kombinujú v strede poľa, zatiaľ sa im však nedarí nájsť priestor v pozornej defenzíve súpera.
26
Z rohového kopu Slovan tentoraz nič zaujímavé nevymyslel, hostia však ostávajú pri lopte.
25
Dávid Strelec skúsil strelu v plnej rýchlosti z ľavej strany, Belko nemusel zasahovať, pretože lopta bola žilinským obrancom tečovaná na rohový kop.
24
Kankava po súboji s Essombom končí na trávniku, toto nevidíme na trávnikoch často. Skúsený Gruzínec si však športovo ťapol so žilinským ofenzívnym hráčom.
23
Dlhá lopta na ľavú stranu pre Zmrhala, celú situáciu však výborne prečítal Patrik Leitner a telom odstavil súpera od lopty.
22
Jambor si vyslúžil rázny príhovor od hlavného rozhodcu Petra Ziembu. Loptu bude od svojej bránky vykopávať brankár Slovana Milan Borjan.
21
Hra sa síce prelieva zo strany na stranu, ale chýbajú vážnejšie gólové šance.
20
Máme za sebou 20 minút prvého polčasu, Žilina prehráva so Slovanom Bratislava 0:1.
19
Slovan znovu kombinuje na vlastnej polovici trávnika.
18
Žilina je po inkasovanom góle trošku zaskočená, Šošoni sa potrebujú vrátiť čo najskôr do hry.
17
importantĎalšia pekná akcia Slovana, Tigran Barseghjan sa oprel do strely spoza žilinskej šestnástky, lopta presvišťala tesne ponad brvno Belkovej bránky!
16
Center pred bránku Žiliny hľadal Savvidisa, ten ostal trošku prekvapený, aj keď bol úplne nebránený. Do zakončenia sa tak nedostal.
15
Xavier Adang v ostrejšom súboji s kapitánom hostí Vladimírom Weissom. Slovan bude zahrávať priamy kop z ľavej strany, na ohrozenie Belkovej bránky strelou to však nie je.
14
Blackman v kombinácii s Weissom na pravej strane, žilinská obrana však bola prehustená a napokon všetko vyriešil Patrik Leitner.
13
Weiss si v kombinácii nerozumel s Kankavom, ktorému sa otváral priestor na zakončenie, žilinská obrana si tentoraz určite vydýchla.
12
Hostia z hlavného mesta majú stále loptu na svojich kopačkách, domácim sa ju napriek poctivému napádaniu nedarí získať.
11
Slovan kombinuje v strede poľa a hľadá priestor v žilinskej obrane.
10
Máme za sebou úvodných 10 minút prvého polčasu, Žilina už prehráva na domácom trávniku so Slovanom Bratislava 0:1.
9
goalSlovan dal gól! Ideálny štart pre hostí, Dávid Strelec na ľavej strane vycvičil žilinskú obranu, našiel presnou prihrávkou pred bránkou TIGRANA BARSEGHJANA, ktorý pohotovo loptu upratal do Belkovej siete.
9
Dávid Strelec skúšal center z ľavej strany na zadnú tyč, táto lopta však bola príliš dlhá a príliš nepresná.
8
Borjan rozohráva loptu od vlastnej bránky, Žilina skúša pomerne vysoké napádanie.
7
Minárik posielal dlhý center na pravú stranu pre nováčika v žilinskom drese Samuela Ďatka, toho však poctivo postrážil Kevin Wimmer.
6
Peter Ziemba prerušil hru, Kankava v menšej výmene názorov s Adangom. Obaja kohúti si vyslúžili príhovor hlavného rozhodcu.
5
Po signále sa do strely z diaľky oprel domáci kapitán Ján Minárik, ale nemieril presne.
4
Hra sa medzičasom presunula na polovicu Slovana, po faule bude domáca Žilina zahrávať priamy kop.
4
importantParádnu akciu po pravej strane ukázal Blackman, dostal sa vďaka svojej rýchlosti do zakončenia, no Belko mu skvelým zákrokom pokazil gólovú radosť!
3
Prvá strela v zápase patrí hosťom z Bratislavy, Ľubomír Belko si so zakončením Savvidisa poradil bez väčších problémov.
2
Na opačnej strane Tigran Barseghjan hľadal prihrávkou Strelca, no rovnako ako Adang bol nepresný.
2
Adang prešiel k hranici šestnástky hostí cez dvoch hráčov Slovana, prihrávka na Dominika Javorčeka však už bola nepresná.
1
Slovan však pomerne rýchlo prišiel o loptu, Žilina následne kombinuje v strede poľa.
1
Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom Slovana Bratislava.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Oba tímy máme na trávniku, o malú chvíľu začíname!
V Žiline síce vládne sychravé počasie, ale početná návšteva už očakáva príchod hráčov na trávnik.
Úvodné zostavy:

MŠK Žilina: Belko – Leitner, Minárik (C), Ndjeungoue – Ďatko, Adang, Gidi, Javorček – Essomba, Bile, Jambor.
Náhradníci: Belaník – Jaššo, Myslovič, Nsona, Iľko, Bari, Hranica, Mensah, Sauer.
Tréner: Jaroslav Hynek

ŠK Slovan Bratislava: Borjan – Blackman, Bajrić, Kašia, Wimmer – Kankava, Savvidis – Barseghjan, Weiss (C), Zmrhal – Strelec.
Náhradníci: Ma. Trnovský, Hrdina – Rodrigues, Božík, Marcelli, Pauschek, Lichý, Vojtko, Kucka.
Tréner: Vladimír Weiss st.

Rozhodca: Ziemba – Poláček, Bednár.
Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 19. kola futbalovej Niké ligy, v ktorom futbalisti MŠK Žilina privítajú na domácom štadióne v derby hráčov ŠK Slovan Bratislava. Zápas sa začína o 17:30, povedie ho rozhodcovská trojica Ziemba – Poláček, Bednár.

Žiline patrí po vydarenej jesennej časti druhé miesto v aktuálnej tabuľke so ziskom 38 bodov. Počas zimnej prestávky však káder zverencov českého kouča Jaroslava Hyneka opustilo viacero hráčov, asi najciteľnejšou stratou je odchod strela Dávida Ďuriša, ktorý odišiel na hosťovanie do talianskeho Ascoli. Henry Addo zamieril do Maccabi Tel Aviv, Adam Kopas na Cyprus, Tomáš Nemčík do Rosenborgu Trondheim a Matúš Rusnák do Baníka Ostrava. Do kádra zatiaľ pribudol Samuel Ďatko, ktorého Žilina vymenila za Vincenta Chylu. V príprave Šošoni odohrali viacero zápasov s vysokými výhrami, v generálke na ligu remizovali doma so Zbrojovkou Brno 2:2.

Žilina ešte tesne pred zápasom predstavila novú posilu, ktorou je francúzsky ofenzívny futbalista Kelian Nsona. Kmeňový hráč Herthy Berlín prichádza do MŠK Žilina na polročné hosťovanie bez opcie, má 21 rokov a v minulosti bol považovaný za veľký talent krajiny Galského kohúta, no často ho sužovali zranenia.

Slovan je po jesennej časti na prvej priečke tabuľky Niké ligy so ziskom 45 bodov. Počas zimnej pauzy však káder trénera Vladimíra Weissa opustil ostrostrelec Aleksandar Čavrić, ktorého kroky zamieril do Japonska. Do tímu pribudol obranca Spyridon Risvanis z Dunajskej Stredy, ktorý sa však krátko po príchode zranil a čaká ho približne mesačná pauza. Náhradou za Čavrića má byť príchod luxemburského reprezentanta Gersona Rodriguesa, ktorý do Slovana prišiel z Dynama Kyjev. V generálke na jarnú časť Niké ligy Slovan remizoval doma so slovinským NK Bravo 1:1.

Zápas sa pod Dubňom začína o 17:30.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.