Milan Škriniar v zápase proti Brestu. (Autor: REUTERS)

BRATISLAVA. Milan Škriniar sa opäť raz ukázal ako profesionál. Má za sebou neľahké, vyčerpávajúce leto.

Zdalo sa, že jeho dni v drese Paríža St. Germain sú spočítané. Francúzsky veľkoklub sa ho rozhodol v auguste predať.

To sa mu nakoniec nepodarilo. Kapitán slovenskej reprezentácie tak zostal v tíme, ktorý sa ho chcel zbaviť.

Tréner PSG Luis Enrique, ktorý mal byť strojcom Škriniarovho odchodu, po konci prestupového obdobia priznal, že s ním nateraz počíta.

„Každý, kto má platný kontrakt, je v mojich plánoch,” vyhlásil. Slováka za minulosezónne výkony pochválil: „Milan (Škriniar) nám v predošlom ročníku veľmi pomohol.

Svoje pôvodné rozhodnutie však vraj nezmenil. Predaj slovenského obrancu je stále v platnosti.

Milan Škriniar.
Milan Škriniar. (Autor: Reuters)

Škriniar príjemne prekvapil

Slovenský obranca prvé tri kolá francúzskej Ligue 1 presedel na lavičke či dokonca na tribúne. V dueli štvrtého kola proti Stade Brest ho však Enrique nečakane postavil do základnej zostavy.

Uznávaný francúzsky novinár Stéphane Bianchi z Le Parisien zostal udivený: „V obrane prišlo k prekvapeniu,” napísal. „Po prvý raz v tejto sezóne nastúpi od prvej minúty Milan Škriniar.”

Slovenský stopér v zápase nesklamal. Práve naopak. Predviedol niekoľko skvelých obranných zákrokov.

Redakcia prestížneho francúzskeho periodika L'Equipe mu dala za jeho výkon známku šesť.

Lepšie hodnotenie (8) mal len dvojgólový hrdina duelu Ousmane Dembélé. Pre porovnanie, druhý stopér, Lucas Beraldo, si zo zápasu odniesol známku päť.

„Po tom, čo za slovenský výber odohral dvakrát deväťdesiat minút, na svoje výkony nadviazal aj teraz,” začal hodnotenie francúzsky denník.

Vo vzduchu zastavil obra

Keď sa v 31. minúte Škriniar ocitol ako posledný brániaci hráč v situácii jeden na jedného, výborne si načasoval odobratie lopty súperovi.

Bol dominantný vo vzdušných súbojoch proti 196-centimetrov vysokému obrovi v útoku Ludovicovi Ajorqueovi. Pre porovnanie, Škriniar meria 187 centimetrov.

„Bol neúprosný v dueloch, najmä vo vzduchu proti Ajorqueovi,” opisoval jeho výkon L'Equipe.

Aj vďaka výkonu slovenského obrancu si Parížania pripísali už štvrtú výhru v rade. Brest zdolali výsledkom 3:1.

(Autor: SofaScore)

Experti francúzskeho denníka mu vyčítajú len jednu vec.

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Škriniar potešil trénera, dostal najlepšiu známku. Enrique: Má formu. Hrá tak, ako si želám