Dúbravka daroval gól súperovi a uľavil si. Newcastle ratoval remízu

Slovenský brankár Newcastle  United Martin Dúbravka.
Slovenský brankár Newcastle United Martin Dúbravka. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|17. feb 2024 o 18:10

Newcastle United vyhrali na domácom ihrisku naposledy pred Vianocami.

NEWCASTLE. Martin Dúbravka nebude v dobrom spomínať na jubilejný 150. zápas v drese anglického tímu Newcastle United. V zápase 25. kole Premier League jeho tím remizoval doma s Bournemouthom 2:2.

Slovenský reprezentačný brankár v prvom polčase dvakrát podržal mužstvo pri pokusoch útočníka Dominica Solankeho, najmä pri druhom z bezprostrednej blízkosti predviedol reflexívny zákrok.

Po prestávke však prišiel nešťastný moment. Obranca Botman rozohrával cez Dúbrávku, ten si spracoval loptu a chystal sa ju odkopnúť. Avšak, pošmykol sa, spadol a jeho zaváhanie bleskovo využil Solanke.

Ruchové mikrofóny zachytili, ako nešťastný Dúbravka zahrešil v rodnom jazyku. Domáci síce v 58. minúte z penalty vyrovnali, ale v 69. minúte prekonal Dúbravku krížnou strelou z hranice šestnástky Antoin Semenyo.

Domácim sa v nadstavenom čase druhého polčasu podarilo zachrániť aspoň remízu, keď z dorážky vlastnej hlavičky skóroval Matt Ritchie.

Newcastle United vyhrali na domácom ihrisku St James' Parku naposledy ešte minulý rok pred Vianocami 3:0 nad Fulhamom.

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Dúbravka daroval gól súperovi a uľavil si. Newcastle ratoval remízu