Erling Haaland oslavuje gól do siete Sparty Praha.
Erling Haaland oslavuje gól do siete Sparty Praha. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|23. okt 2024 o 22:49 (aktualizované 23. okt 2024 o 23:23)

Zápas na pôde anglického majstra nedohral slovenský krídelník Lukáš Haraslín.

Liga majstrov - 3. kolo

Manchester City - AC Sparta Praha 5:0 (1:0)

Góly: 58. a 68. Haaland, 3. Foden, 64. Stones, 87. Nunes (z 11 m)

/L. Haraslín (Sparta) hral do 46. min/

MANCHESTER. Futbalisti Manchestru City zdolali v 3. kole ligovej fázy Ligy majstrov na domácej pôde Spartu Praha jednoznačne 5:0.

V zápase sa predstavil aj slovenský krídelník Lukáš Haraslín, ktorý však pre zranenie musel striedať už počas polčasovej prestávky.

Priebeh zápasu Manchester City - Sparta Praha

I. polčas:

Sparta nezachytila úvod stretnutia na Etihad Stadium a inkasovala po necelých troch minútach hneď z prvej strely na bránu.

Po prihrávke Manuela Akanjiho prenikol Phil Foden stredom ihriska a zvnútra šestnástky namieril po zemi k ľavej tyči - 1:0.

V 10. minúte mohol zvýšiť Erling Haaland, jeho hlavičku zázračne vychytal Peter Vindahl.

Český zástupca mal prvú šancu v 26. minúte, Haraslín nakopol loptu na Veljka Birmančeviča, ktorý sa predral z pravej strany až do pokutového územia, no jeho krížnu prízemnú strelu vytesnil Stefan Ortega.

Potom mal plné ruky práce Vindahl, najmä jeho zásluhou držala Sparta tesné manko.

Fotogaléria zo zápasu Manchester City - Sparta Praha, Liga majstrov (3. kolo)

II. polčas:

Do druhého dejstva už nenastúpil Haraslín, ktorý si vyžiadal striedanie pre svalové problémy.

Po zmene strán sa presadil dorážajúci Nathan Ake, VAR však odhalil, že obranca City sa lopty najprv dotkol rukou.

Druhý gól anglického majstra pridal až Haaland, v 57. minúte ešte hlavičkoval do Vindahla, no o dve minúty neskôr ho už prekonal ľavačkou "zlatanovským" spôsobom z akrobatickej pozície.

"Rudí" už nedokázali brzdiť ofenzívne akcie domácich, na 3:0 zvýšil hlavou John Stones a potom pridal svoj druhý gól v zápase po rýchlej akcii Haaland.

Triumf spečatil z pokutového kopu Nunes. "Citizens" tak ani v treťom zápase v hlavnej fáze LM neinkasovali, nadviazali na predchádzajúce suverénne víťazstvo 4:0 zo štadióna Slovana Bratislava.

Navyše vytvorili nový rekord v počte zápasov v LM i Európskom pohári majstrov bez prehry v riadnom hracom čase (26).

Tabuľka Ligy majstrov

Liga majstrov»Liga majstrov 2024/2025»VIDEO: Haaland potvrdil svoju extratriedu. Jeho akrobatický gól zrazil Spartu na kolená