Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš
Slovenskí fanúšikovia (Autor: TASR/Martin Baumann)
SITA|Publikované 4. sep 2018 o 18:11

Dánsko zverejnilo nomináciu na prípravný zápas v Trnave.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový zväz (SFZ) sa rozhodol znížiť ceny vstupeniek na stredajší prípravný medzištátny duel proti výberu Dánska (hrá sa 5. septembra o 20.45 h v Trnave) na jedno euro.

Urobil tak v súvislosti s problémami v dánskom futbale, na základe ktorého na Slovensko pricestoval tím bez najlepších hráčov zložený iba z futbalistov treťo a štvrtoligových klubov.

"Slovenský futbalový zväz mrzí vzniknutá situácia v súvislosti s medzištátnym zápasom Slovensko - Dánsko. Stali sme sa obeťou sporu Dánskej futbalovej únie s reprezentantmi. Slovenský futbalový zväz je znepokojený, že v tíme osemfinalistu MS 2018 namiesto sľúbeného najsilnejšieho zloženia nastúpia futbalisti z nižších súťaží," znie vo vyhlásení SFZ.

"Dánska strana nám prisľúbila finančnú kompenzáciu nákladov, ktoré boli spojené s organizáciou zápasu. Slovenská futbalová reprezentácia je celou situáciou poškodená, pretože miesto kvalitného prípravného zápasu pred ostrým duelom Ligy národov na Ukrajine absolvuje stretnutie s tímom oveľa nižšej kvality.

"Práve preto, Slovenský futbalový zväz vyzýva fanúšikov mužstva trénera Jána Kozáka, aby ich v tejto nepríjemnej situácii nenechali, ale naopak, ukázali to správne fanúšikovské srdce a prišli našich sokolov podporiť," vyhlásil SFZ.

"Vstup na zápas bude za symbolické euro a výťažok pôjde nadáciám SFZ. Fanúšikom, ktorí si kúpili lístky, bude v alikvotnej výške vrátené vstupné. Slovenský futbalový zväz zároveň podá aj podnet na UEFA, aby sa touto situáciou zaoberala a vyvodila z nej adekvátne dôsledky,“ uvádza sa v oficiálnom stanovisku Slovenského futbalového zväzu.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.