Valjentovi pokazil radosť gól v závere, Atlético sa konečne dočkalo

Radosť futbalistov Cádiz CF.
Radosť futbalistov Cádiz CF. (Autor: TASR/AP)
TASR|31. okt 2021 o 16:05 (aktualizované 1. nov 2021 o 07:06)

Greif opäť sedel iba na lavičke.

MADRID. Futbalisti Realu Mallorca remizovali v 12. kole španielskej La Ligy na pôde Cadizu 1:1. Naplno nebodovali už vo štvrtom zápase za sebou.

O úvodný gól sa postaral v 29. minúte po rohovom kope ghanský stredopoliar hostí Iddrisu Baba, v nadstavenom čase druhého polčasu však vyrovnal Álvaro Negredo z penalty.

V drese hostí odohral slovenský obranca Martin Valjent prvý polčas, brankár Dominik Greif sedel na lavičke.

Futbalisti Atlética Madrid si poradili s Betisom Sevilla 3:0 Obhajcovia titulu sa tešili z víťazstva druhýkrát z uplynulých piatich duelov a v tabuľke preskočili svojho nedeľného súpera na štvrtú priečku.

Atlético sa teší z ligového triumfu po dvoch remízach.

Getafe zaznamenalo na dvanásty pokus prve víťazstvo v sezóne, keď zdolalo Espanyol Barcelona 2:1. Dvoma gólmi k tomu prispel turecký útočník Enes Unal.

Futbalisti Realu Sociedad remizovali s Athleticom Bilbao 1:1. Tabuľku vedú o bod pred Realom Madrid a FC Sevilla, odohrali však o zápas viac.

Real Sociedad viedol po góle Alexandera Isaka z jedenástky. Hostia však nezložili zbrane a hoci hrali od 84. minúty bez vylúčeného Iniga Martineza, v nadstavenom čase zariadil deľbu bodov Iker Muniain.

La Liga - 12. kolo:

FC Cádiz - RCD Mallorca 1:1 (0:1)

Góly: 90.+3. Negredo (z 11 m) - 29. Baba

ČK: 87. Sedlar (Mallorca) po 2. ŽK

/Martin Valjent hral do 46. minúty, Dominik Greif (obaja Mallorca) sedel na lavičke náhradníkov/

Atlético Madrid - Betis Sevilla 3:0 (1:0)

Góly: 26. Carrasco, 63. Pezzella (vlastný), 80. Joao Felix

FC Getafe - Espanyol Barcelona 2:1 (1:1)

Góly: 31. a 56. Unal - 38. S. Gomez

Real Sociedad - Athletic Bilbao 1:1 (0:0)

Góly: 58. Isak (z 11 m) - 90.+1 Muniain

ČK: 84. Martinez (Bilbao)

Tabuľka

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Valjentovi pokazil radosť gól v závere, Atlético sa konečne dočkalo