USA postúpili do finále Gold Cupu po víťazstve nad Jamajkou

Zľava americký útočník Paul Arriola v súboji s Elvisom Powellom z Jamajky.
Zľava americký útočník Paul Arriola v súboji s Elvisom Powellom z Jamajky. (Autor: SITA/AP)
TASR|4. júl 2019 o 07:28

Americká reprezentácia sa pokúsi obhájiť titul, proti bude Mexiko.

NASHVILLE. Vo finále CONCACAF Gold Cup-u sa stretnú futbalisti Mexika a USA. Američania si postup vybojovali po tom, čo v noci na štvrtok zdolali v semifinálovom dueli na domácej pôde v Nashville Jamajku 3:1.

USA obhajujú titul spred dvoch rokov a majú šancu získať už svoju siedmu trofej šampióna zóny CONCACAF.

Zápas sa začal s jedenapolhodinovým oneskorením, ktoré zapríčinila silná búrka sprevádzaná bleskami. Skóre otvoril už v 9. minúte stredopoliar Schalke 04 Weston McKennie, výhru Američanov v druhom polčase poistil dvoma gólmi Christian Pulišič.

Jediný gól Jamajčanov strelil v 69. minúte hlavičkou Shamar Nicholson. "Reggae Boyz" si tak na premiérový titul budú musieť ešte počkať, ich najlepším umiestnením na Gold Cup-e zostávajú druhé miesta z rokov 2015 a 2017.

Američania sa prebojovali do finále už 11-krát. Duel s Mexikom je na programe v noci na pondelok o 3.00 SELČ na Soldier Field v Chicagu.

CONCACAF Gold Cup - semifinále:

Jamajka - USA 1:3 (0:1)
Góly:
69. Nicholson - 52. a 87. Pulišič, 9. McKennie

Domov»Futbal»Reprezentácie»USA postúpili do finále Gold Cupu po víťazstve nad Jamajkou