La Liga - 38. kolo
Girona - Granada 7:0 (3:0)
Góly: 30. Garcia, 33. a 54. Tsygankov, 44., 75. a 90. Dovbyk, 78. Stuani
ČK: 61. Pellistri
MADRID. Futbalisti Girony zvíťazili v záverečnom 38. kole La Ligy na domácom trávniku nad Granadou vysoko 7:0.
Domáci tím potešil tribúny už v prvom polčase, v ktorom skóroval trikrát. Premiérový účastník skupinovej časti Ligy majstrov nepoľavil ani po prestávke.
Po vylúčení hosťujúceho hráča Pellistriho Girona vygradovala svoj výkon a na konečných 7:0 upravil skóre v 90. minúte svojou druhou premenenou penaltou Artem Dovbyk, ktorý zároveň zavŕšil hetrik.
VIDEO: Zostrih zápasu medzi Gironou a Granadou
Ukrajinský útočník sa s 24 presnými zásahmi vrátil na čelo tabuľky strelcov o gól pred nórskeho reprezentanta Alexandra Sörlotha z Villarrealu
Katalánsky klub ukončil úspešnú sezónu na treťom mieste so ziskom 81 bodov. Granada obsadí prinajlepšom 19. priečku a zostúpi do nižšej súťaže.













