Lille zachraňoval aspoň remízu, v sezóne prvýkrát zakopol aj Paríž

Na snímke je futbalista Paríža St. Germain Bradley Barcola.
Na snímke je futbalista Paríža St. Germain Bradley Barcola. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. sep 2024 o 19:30 (aktualizované 21. sep 2024 o 23:35)

Futbalisti Štrasburgu nedotiahli obrat proti Lille.

PARÍŽ. Futbalisti LOSC Lille remizovali v sobotňajšom domácom zápase 5. kola francúzskej Ligue 1 s Racingom Štrasburgom 3:3.

Po 27 minútach viedli zásluhou Edona Zhegrova 2:0, no po troch góloch hostí napokon zachraňoval z penalty aspoň bod Jonathan David.

Nečakane zakopli aj hráči Paríža Saint-Germain, keď iba remizovali na ihrisku Stade Reims 1:1. Domáci išli do vedenia v 9. minúte zásluhou Keita Nakamuru, za PSG vyrovnal v 68. minúte Ousmane Dembele.

Slovenský reprezentant Milan Škriniar sedel na lavičke hostí. Parížania prišli o body prvýkrát v sezóne, no s 13 bodmi sú stále na čele tabuľky.

Ligue 1 - 5. kolo:

Lille - RC Štrasburg 3:3 (2:2)

Góly: 15. a 27. Zhegrova, 84. David (z 11m) - 30. Santos, 42. Emegha, 66. Nanasi

Stade Rennes - RC Lens 1:1 (1:0)

Góly: 24. Kalimuendo (z 11m) - 90.+6 Nzola

Reims - Paríž St. Germain 1:1 (1:0)

Góly: 9. Nakamura - 68. Dembele

Tabuľka Ligue 1

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Lille zachraňoval aspoň remízu, v sezóne prvýkrát zakopol aj Paríž