Kylian Mbappé sa so spoluhráčmi teší po strelenom góle v zápase Francúzsko - Gibraltár v kvalifikácii EURO 2024. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|18. nov 2023 o 22:38 (aktualizované 18. nov 2023 o 23:30)

Francúzi zároveň pripravili Gibraltáru najvyššiu prehru v histórii.

Kvalifikácia EURO 2024 - skupina B

Francúzsko - Gibraltár 14:0 (7:0)

Góly: 30., 74. a 82. Mbappé (prvý z 11 m), 36. a 66. Coman, 89. a 90.+1. Giroud, 3. Santos (vl.), 4. Thuram, 16. Zaire-Emery, 34. Clauss, 37. Fofana, 63. Rabiot, 73. Dembélé

ČK: 18. Santos (Gibraltár)

NICE. Francúzski futbalisti zdolali v zápase skupiny B v rámci kvalifikácie EURO 2024 Gibraltár vysoko 14:0. Pre Francúzov ide o najvyššie víťazstvo v histórii.

Doteraz bol ich maximom v európskych kvalifikáciách triumf 10:0 nad Azerbajdžanom ešte z roku 1995.

Pre Gibraltár ide pochopiteľne o najvyššiu prehru v histórii. Ich doterajším negatívnym rekordom bol výsledok 0:9 s Belgickom v roku 2017.

Francúzi už v 37. minúte viedli 7:0 a z plynu neubrali do konca duelu.

Hetrikom sa blysol Kylian Mbappé, po dva góly pridali Kingsley Coman a Olivier Giroud, ktorý skóroval v 89. a 91. minúte.

Na listinu strelcov sa zapísali aj Marcus Thuram, Warren Zaire-Emery, Jonathan Clauss, Youssouf Fofana, Adrien Rabiot a Ousmane Dembélé.

Gólovú kanonádu začali už v 3. minúte vlastný gól Ethana Santosa, ktorý už v 18. minúte videl aj červenú kartu.

Francúzi prežívajú kvalifikáciu snov, keď vyhrali všetkých 7 zápasov a na konte majú skvelé skóre 27:1.

Bez straty bodu prechádza kvalifikáciou okrem nich už len Portugalsko, ktoré je súčasťou "slovenskej" skupiny J.

Tabuľka skupiny B

Domov»Futbal»Reprezentácie»Rekord vylepšili až o štyri góly. Francúzsko dosiahlo najvyššiu výhru v histórii