Sklamaný Gašparík: To sa tak často nevidí. Pred takou kulisou nehrá ani Slovan

Fotogaléria (11)
Zľava Michal Ďuriš a hráči Sarajeva Elvir Durakovič, Vinko Soldo. (Autor: TASR)
Martin Kozinka|26. júl 2024 o 09:45

Spartak Trnava sa v Sarajeve len bránil. Tréner Gašparík verí v lepší výkon v odvete

BRATISLAVA. Futbalisti Trnavy si z bosniackeho Sarajeva odnášajú cennú, doslova vzácnu remízu.

„Sarajevo dominovalo, ale nevyhralo,” napísal po dueli novinár Midhat Šljivak zo Sportsport.ba.

Spartak v prvej skúške na ceste do pohárovej Európy remizoval na horúcej bosniackej pôde s FK Sarajevo 0:0.

„Štadión Koševo sleduje a neverí: Hráči Sarajeva zahodili neskutočné šance!” dodal novinár.

Zverenci trénera Zorana Zekiča odohrali podľa neho výborný zápas a je až neuveriteľné, že nevyhrali.

„Dnešný futbal nebol fér,” zneli slová kouča na pozápasovej tlačovej konferencii. „Cítim hrdosť, ale aj trochu smútku.”

Bolo na ňom vidieť sklamanie, no stále sršal optimizmom: „Dúfam, že nie som subjektívny, ale môžem byť hrdý na svoj tím, na nasadenie.”

Fotogaléria zo zápasu FK Sarajevo - FC Spartak Trnava (2. predkolo Konferenčnej ligy)

Podľa oficiálneho zápisu UEFA Sarajevo prestrieľalo Trnavu 14 ku 6. Bosniacky tím vystrelil na bránku súpera trikrát, Trnava ani raz.

Ustáli sme to s dávkou šťastia, vravel Gašparík

Tréner Spartaka Michal Gašparík na tlačovke neskrýval sklamanie. Zápas začal hodnotiť negatívne.

Na snímke tréner Trnavy Michal Gašparík  v prvom zápase 2. predkola Európskej konferenčnej ligy (EKL) vo futbale FK Sarajevo - FC Spartak Trnava.
Na snímke tréner Trnavy Michal Gašparík v prvom zápase 2. predkola Európskej konferenčnej ligy (EKL) vo futbale FK Sarajevo - FC Spartak Trnava. (Autor: TASR)

„To, čo sme videli v prvom polčase, sa tak často nevidí,” vravel. Chceli hrať kombinačne, no robili veľa chýb.

„Doslova sme tak sami vytvárali príležitosti pre súpera. Prvý polčas sme ustáli s veľkou dávkou šťastia,” priznal.

Do druhého polčasu vstúpila Trnava so zatiahnutou líniou, no v pláne to nemala.

„Zo začiatku sme nechceli hrať defenzívne. Chceli sme hrať ofenzívne. Znervózňovali nás však chyby v obrane,” vyslovil znepokojene kouč Trnavy.

„V druhom polčase mal súper vysoké držanie lopty, ale už si nevytváral gólové príležitosti,” zakončil.

Sarajevo bolo nebezpečnejšie

„Spartak prišiel brániť,” opísal stretnutie spravodajský web Meridian Sport.

Domáci futbalisti sa všemožne snažili skórovať, no chýbali im vážnejšie šance.

Na snímke sprava hráč Trnavy Martin Mikovič a hráč Sarajeva Amar Beganovič bojujú o loptu v prvom zápase 2. predkola Európskej konferenčnej ligy (EKL) vo futbale FK Sarajevo - FC Spartak Trnava. (Autor: TASR)

„Sarajevo bolo dnes večer oveľa lepším tímom, no svoje príležitosti nevyužilo,” dodal bosniacky web.

Domov»Futbal»Konferenčná liga»Sklamaný Gašparík: To sa tak často nevidí. Pred takou kulisou nehrá ani Slovan