Tottenham nevyužil presilovku proti Evertonu, ten vyrovnal v závere stretnutia

Zápas Tottenham Hotspur - FC Everton. (Autor: TASR/AP)

Premier League - 29. kolo

FC Everton - Tottenham Hotspur 1:1 (0:0)

Góly: 90. Keane - 68. Kane (z 11 m)

ČK: 58. Doucoure - 88. Lucas Moura

LIVERPOOL. Futbalisti Evertonu remizovali v pondelkovom zápase 29. kola anglickej Premier League s Tottenhamom 1:1.

Hostia viedli od 68. minúty, keď Harry Kane premenil pokutový kop nariadený po faule Michaela Keanea na Cristiana Romera v šestnástke "Toffees".

Domáci obranca však v závere odčinil svoje zaváhanie a v 90. minúte exportnou strelou z diaľky zachránil pre svoj tím bod.

Keane bol krátko predtým terčom brutálneho zákroku Lucasa Mouru, ktorý za to videl červenú kartu.

Už v 58. minúte putoval predčasne pod sprchy domáci Abdoulaye Doucoure, ktorý udrel Kanea do tváre. Tottenham hral svoj prvý zápas po odvolaní trénera Antonia Conteho, Spurs do konca sezóny povedie doterajší Conteho asistent Christian Stellini.

"Kohútom" patrí v tabuľke štvrté miesto, na konte majú 50 bodov rovnako ako tretí Newcastle a piaty Manchester United, oproti konkurentom však odohrali o dva zápasy viac. Everton figuruje na 15. priečke.

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Tottenham nevyužil presilovku proti Evertonu, ten vyrovnal v závere stretnutia