Haaland pokoril svoje rodisko. Sledovanie MS v Katare ho vytáčalo, chce pomstu

Erling Haaland oslavuje gól do siete Leeds United.
Erling Haaland oslavuje gól do siete Leeds United. (Autor: SITA/AP)
Martin Kozinka|29. dec 2022 o 08:52

Erling Haaland má viac gólov ako nedávny víťaz Ligy majstrov so všetkými hráčmi.

LEEDS, BRATISLAVA. Futbalisti Manchestru City si v prvom ligovom zápase po MS vo futbale v Katare pripísali výhru 3:1 na pôde Leeds United.

Skóre zápasu otvoril sekundy pred odchodom do šatní stredopoliar Rodri, ktorý dorazil odrazenú strelu do bránky.

Už pár minút po vstupe do druhého dejstva sa opäť gólovo presadil najlepší strelec Premier League Erling Haaland.

Netrvalo dlho a na svoje konto si pripísal aj druhý presný zásah v zápase.

Ani dva góly mu nestačia

Nórsky útočník strelil v tejto sezóne viac ligových gólov (20), ako celý tím Londýnskej Chelsea dovedna (19).

Oba góly v zápase proti Leedsu mu pripravil Jack Grealish. Na sociálnych sieťach koluje niekoľko spoločných videí tejto dvojice, ako sa bavia na ihrisku a aj mimo neho. Ich súhru na trávniku je počas zápasov vidieť.

V prvom polčase Haaland nevyužil šancu zoči-voči brankárovi. Potvrdilo sa, že aj on je len človek. Nórsky útočník nebol so svojim výkon stopercentne spokojný.

Redaktor BBC Sport Simon Stone priniesol po zápase informáciu, že podľa kouča “Citizens” Pepa Guardiolu nie je v najlepšej forme.

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Haaland pokoril svoje rodisko. Sledovanie MS v Katare ho vytáčalo, chce pomstu