Hancko strelil prvý gól v Eredivisie, pomohol ním Feyenoordu k výhre

Gólová radosť Dávida Hancka.
Gólová radosť Dávida Hancka. (Autor: Feyenoord Rotterdam/ twitter)
TASR|9. okt 2022 o 17:15

Napodobnil Róberta Boženíka.

ROTTERDAM. Slovenský futbalový reprezentant Dávid Hancko si otvoril strelecký účet v najvyššej holandskej súťaži. V zápase 9. kola prispel gólom k víťazstvu Feyenoordu Rotterdam nad Twente Enschede 2:0.

Hancko odohral na ľavej strane obrany celý zápas a dal druhý gól domácich, presadil sa v 64. minúte hlavičkou. Bol to jeho druhý presný zásah v drese Feyenoordu od letného príchodu z pražskej Sparty.

Predtým skóroval aj 15. septembra v Európskej lige pri vysokom víťazstve 6:0 nad rakúskym mužstvom Sturm Graz.

Dvadsaťštyriročný Hancko je druhý Slovák, ktorý strelil gól v Eredivisie za Feyenoord. V sezóne 2020/2021 to dokázal Róbert Boženík.

Feyenoord využil proti Twente početnú výhodu, hostia hrali od konca prvého polčasu bez vylúčeného českého útočníka Václava Černého.

Tím z prístavného mesta dosiahol šieste víťazstvo v sezóne a po deviatich zápasoch má na konte 20 bodov. Za vedúcim Alkmaarom zaostáva o tri body.

Tabuľka Eredivisie

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Hancko strelil prvý gól v Eredivisie, pomohol ním Feyenoordu k výhre