Sportnet, TASR|4. aug 2024 o 19:54 (aktualizované 4. aug 2024 o 20:55)

Dunajská Streda si pripísala prvé víťazstvo v novom ročníku Niké ligy.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – KFC Komárno 2:0 (1:0)

Rozhodovali: Ruc – Straka, Košecký, ŽK: Trusa - Sylvestr, Bayemi

Diváci: 7493

DAC 1904: Popovič – Yapi (80. Mendez), Kačaraba, Brunetti – Dimun–Herc (57. Ramadan), Vitális (80. Bernát), Bajo, Andzouana – Almási (62. Redzic), Trusa

Komárno: Trefil – Diviš, Pillár, Špiriak (67. Voleský), Rudzan (46. Sliacky) – Ganbold (77. N. Tamás), Ožvolda (77. T. Németh), Špyrka, Šimko, Šmehyl – Sylvestr (67. Bayemi)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

DUNAJSKÁ STREDA. Futbalisti DAC Dunajská Streda zvíťazili v 2. kole Niké ligy nad nováčikom súťaže KFC Komárno 2:0.

Napravili si tak chuť po vypadnutí v 2. predkole Európskej konferenčnej ligy, v ktorom nestačili na azerbajdžanský tím FC Zira.

Dunajská Streda sa ujala vedenia v 39. minúte. Yapi poslal center pred bránu hostí, Almási loptu sklepol Trusovi, ktorý z piatich metrov trafil do siete. Po preskúmaní situácie videorozhodcom gól platil.

V 79. minúte Vitális dostal dlhú loptu do behu, obišiel aj dvoch hráčov súpera a z hranice šestnástky prekonal Trefila - 2:0.

V 88. minúte bol blízko ku gólu aj Ramadan, ale strelou z ľavej strany trafil len konštrukciu brány.

Hlasy po zápase

Xisco Muňoz, tréner DAC: "Z našej strany to bol dobrý výkon. Musíme však ďalej pracovať, aby sme sa zlepšili a ďalej posúvali. Je obdobie, keď je náročné získavať body. Za uplynulých 14 dní pribudlo veľa cestovania. Teraz je ten moment, keď treba pokračovať v tvrdej práci, aby sme sa vyhli možným problémom. Uvedomujeme si, že treba veľa vecí zmeniť. Tri body sú dôležité, ale musíme hovoriť aj o tom, čo a ako treba zlepšiť."

Mikuláš Radványi, tréner Komárna: "Prvých 25 minút sme hrali organizovane, mali sme aj brejkové situácie, ktoré sme mali riešiť lepšie. Mali sme aj šancu, ak by sme z nej išli do vedenia, domáci by to mali ťažšie. Potom po polhodine domáci prevzali iniciatívu, mali viac príležitostí a do polčasu dali aj gól. V úvode druhého polčasu sme boli aktívni, boli aj situácie, kde však finálna fáza nebola ideálna. Keď som prestriedal, domáci úplne prevzali iniciatívu a pridali druhý gól. Záver sme si predstavovali inak, ale je to pre nás dobrá škola. Hráči zažívajú, aký je rozdiel medzi prvou a druhou ligou. Domácim gratulujem, vyhrali zaslúžene."