Cristiano Ronaldo sa raduje z gólu
Cristiano Ronaldo sa raduje z gólu (Autor: REUTERS)
TASR|28. máj 2024 o 09:10

Portugalčan strelil najviac gólov za sezónu v histórii saudskoarabskej ligy.

RIJÁD. Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo prekonal rekord v počte gólov v jednej sezóne saudskoarabskej Pro League.

V záverečnom 34. kole najvyššej súťaže pomohol tímu Al-Nassr dvoma presnými zásahmi k triumfu na Al-Ittihadom 4:2 a na konte má celkovo 35 gólov.

O jeden tak prekonal doterajšie maximum Maročana Abderrazaka Hamdallaha z ročníka 2018/19.

"Nenaháňam rekordy, rekordy naháňajú mňa," uviedol po zápase 39-ročný útočník.

Bývalý kanonier Sportingu Lisabon, Manchestru United, Realu Madrid i Juventusu sa najskôr presadil v závere prvého polčasu, keď si spracoval dlhý pas od Mohammeda Al Fatila a prekonal strelou pomedzi nohy Mohammeda Al Mahasneha.

V 69. minúte zvýšil hlavou na 2:0. Al-Nassr mal už pred zápasom istotu druhého miesta, keď za šampiónom Al-Hilal zaostal o 14 bodov.

Ronaldo prišiel do mužstva v decembri 2022 a odštartoval prílev ďalších hviezdnych hráčov do saudskej súťaže.

Ronaldo, ktorý doviedol Portugalsko k víťazstvu na ME 2016, figuruje v nominácii národného tímu na blížiaci sa kontinentálny šampionát v Nemecku, pripomenula agentúra AFP.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Saudi Pro League»Nenaháňam rekordy, rekordy naháňajú mňa, hovorí. Ronaldo opäť jeden prekonal