Jablonec sa dočkal prvej výhry, Schranz strelil víťazný gól Slavie

Ivan Schranz v drese Slavie Praha.
Ivan Schranz v drese Slavie Praha. (Autor: SK Slavia Praha/ instagram)
TASR|11. sep 2022 o 19:05 (aktualizované 11. sep 2022 o 21:30)

Nedeľňajšie výsledky českej Fortuna ligy.

PRAHA. Futbalisti Baníka Ostrava zvíťazili v nedeľnom domácom stretnutí 8. kola najvyššej českej súťaže nad FK Pardubice 3:0. Dosiahli druhé víťazstvo v tomto ligovom ročníku a v tabuľke poskočili na deviate miesto.

Už na tretie miesto poskočili hráči Liberca, ktorí zdolali Bohemians Praha 1905 na jeho pôde 2:0. O góly sa postarali Matej Valenta a Lukáš Červ.

Slovák Jakub Považanec z lavičky náhradníkov sledoval prvé víťazstvo Jablonca v sezóne. Ten si na domácom ihrisku poradil s Hradcom Králové 3:0.

Futbalisti Jablonca.
Futbalisti Jablonca. (Autor: FK Jablonec/ instagram)

V domácom prostredí nezaváhala ani Slavia Praha, s Dynamom České Budějovice si poradila 6:1. V 21. minúte zvyšoval na 2:0 slovenský futbalista Ivan Schranz, jeho krajan Jakub Hromada nastúpil za Slaviu v 78. minúte.

Pražania sa dostali na čelo tabuľky, rovnaký počet 19 bodov však nazbierala aj majstrovská Viktoria Plzeň, ktorá však odohrala o zápas menej. Slaviu privíta vo vzájomnom súboji v nedeľu 18. septembra.

Česká Fortuna liga - 8. kolo - nedeľa:

Slavia Praha - České Budějovice 6:1 (3:0)

Góly: 18. a 45.+1 Tecl, 21. Schranz, 52. Masopust, 66. Lingr, 71. Ewerton - 56. Potočný.

ČK: 65. Hora (České Budějovice)

/Ivan Schranz hral do 68. min a v 21. min dal gól, Jakub Hromada (obaja Slavia) hral od 78. min - Martin Králik a Lukáš Skovajsa odohrali celé stretnutie, Jakub Grič hral do 70. min a dostal žltú kartu, Lukáš Čmelík odohral prvý polčas, Jakub Švec odohral druhý polčas, Branislav Sluka (všetci České Budějovice) hral od 70. min/

Bohemians Praha 1905 - Slovan Liberec 0:2 (0:1)

Góly: 2. Valenta, 47. Červ

ČK: 69. Petrák - 73. Valenta

/Karol Mészáros (Liberec) bol na lavičke náhradníkov

FK Jablonec - FC Hradec Králové 3:0 (0:0)

Góly: 50. Sejk, 67. Martinec, 80. Chramosta

/Jakub Považanec (Jablonec) bol na lavičke náhradníkov - Matej Trusa (Hradec Králové) hral do 69. min/

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 1:1 (0:1)

Góly: 90.+3 Krobot - 45.+1 Doski

/Samuel Dancák (Mladá Boleslav) hral od 62. min - Patrik Šimko odohral celé stretnutie/

Baník Ostrava - FK Pardubice 3:0 (1:0)

Góly: 31. Tetour (z 11 m), 75. Tijani, 82. Kuzmanovič

/Ladislav Almási (Ostrava) chýbal pre zranenie na súpiske/

Tabuľka českej ligy

Domov»Futbal»Česko»Jablonec sa dočkal prvej výhry, Schranz strelil víťazný gól Slavie