Futbalista Baníka Ostrava Ewerton.
Futbalista Baníka Ostrava Ewerton. (Autor: Twitter/Fortuna:liga)
Sportnet, TASR|12. aug 2023 o 17:32 (aktualizované 12. aug 2023 o 20:31)

Pozrite si výsledky českej najvyššej súťaže.

BRATISLAVA. Futbalisti Ostravy zdolali v 4. kole českej najvyššej súťaže na domácej tráve Hradec Králové 2:0.

Domáci strelili oba góly v nadstavenom čase druhého polčasu. Najskôr sa v 92. minúte presadil David Buchta, druhý gól pridal v 96. minúte Abdullahi Tanko z Nigérie.

V druhom zápase si sily zmerali Zlín a Liberec. Oba tímy sa v zápase presadili raz, po remíze 1:1 si tak rozdelili body.

Hráčovi domáceho Zlínu Nedeljkovi Kovinicovi neuznali rozhodcovia gól pre ofsajd v nadstavenom čase.

Fortuna:liga - 4. kolo:

Baník Ostrava - Hradec Králové 2:0 (2:0)

Góly: 90+2. Buchta, 90+6. Tanko

/T.Rigo od 72. min, M. Madleňák od 86. min, F. Blažek a L. Almáši odohrali celý zápas - P. Bajza odohral celý zápas, S. Dancák od 90.+4 min/

Zlín - Liberec 1:1 (1:1)

Góly: 35. Janetzký - 15. Frýdek

/L. Tupta do 59. min, brankár M. Rakovan sedel na lavičke náhradníkov/

Jablonec - Sparta Praha 1:5 (0:5)

Góly: 60. Drchal - 12. a 27. Vitík, 35. Minčev, 39. Kairinen, 45.+1 Wiesner

/J. Považanec do 46. min, A. Slávik sedel na lavičke náhradníkov - L. Haraslín sedel na lavičke náhradníkov/

Tabuľka Fortuna:ligy

Domov»Futbal»Česko»Baník si prvú výhru zariadil v nadstavenom čase, Sparta zničila Jablonec v prvom polčase