Skvelý úvod do novej sezóny. Celta Vigo zvládla aj druhý zápas

Radosť hráčov Celta Vigo.
Radosť hráčov Celta Vigo. (Autor: X/HF)
TASR|23. aug 2024 o 21:17

Na úvod sezóny sa trápi Valencia.

MADRID. Futbalisti Celty Vigo zvíťazili aj vo svojom druhom zápase v novej sezóne španielskej La Ligy.

V piatok zdolali Valenciu 3:1. Domáci prehrávali od 14. minúty po góle Diega Lopeza, ale ešte v prvom polčase otočili skóre zásluhou Oscara Minguezu a veterána Iaga Aspasa.

Ten tesne pred prestávkou nepremenil pokutový kop, napokon však Celta dala ešte jeden gól, keď v 60. minúte Fran Beltran trafil halfvolejom spoza šestnástky výstavne do "šibenice".

Valencia prehrala aj druhý ligový zápas v sezóne.

Druhý triumf má aj Villarreal, ktorý zvíťazili na ihrisku FC Sevilla 2:1. Hostia viedli už od 2. minúty, keď sa po prihrávke Alexa Baenu presadil krížnou strelou Arnaut Danjuma.

Domáci odpovedali v závere prvého polčasu, Dodi Lukebakio halfvolejom prekonal Diega Condeho. Tesne pred koncom duelu však Villarreal preklopil výsledok na svoju stranu.

Po centri Yeremiho Pina sa lopta odrazila k Ayozemu Perezovi, ktorý zabezpečil pre mužstvo tri body. Sevilla zaznamenala prvú prehru v sezóne, v prvom kole remizovala na pôde Las Palmas (2:2).

La Liga - 2. kolo:

FC Sevilla - FC Villarreal 1:2 (1:1)

Góly: 45.+6 Lukebakio – 2. Danjuma, 90.+5 Perez

Celta Vigo - FC Valencia 3:1 (2:1)

Góly: 23. Mingueza, 28. Aspas, 60. Beltran - 14. Lopez

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Skvelý úvod do novej sezóny. Celta Vigo zvládla aj druhý zápas