Brazília prvýkrát hrala v čiernych dresoch, gestom podporila kampaň

Brazílski futbalisti nastúpili v čiernych dresoch, na snímke je aj Vinicius Junior. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. jún 2023 o 09:25

Pred zápasom mali transparent S rasizmom sa nehrá.

BARCELONA. Futbalisti Brazílie odohrali prvý polčas sobotňajšieho prípravného zápasu proti Guinei (4:1) v čiernych dresoch.

Vedenie brazílskeho národného tímu uviedlo, že jeho hráči hrali v čiernej farbe po prvý raz v histórii. Týmto gestom podporili kampaň proti rasizmu.

V druhom polčase už mali na sebe svoje typické žlté dresy.

Pred zápasom, ktorý sa hral v Barcelone na štadióne Espanyolu, pózovali oba tímy s transparentom s nápisom v portugalčine "S rasizmom sa nehrá".

Tento týždeň sa brazílsky útočník Vinicius zapojil do boja proti rasizmu aj v spolupráci s FIFA. Povedie pracovnú skupinu, ktorá má vypracovať konkrétne a efektívne opatrenia na zastavenia rasizmu vo futbale.

V samotnom zápase útočník Realu Madrid aj skóroval. V 88. minúte premenil pokutový kop a upravil skóre zápasu na konečných 4:1 pre favorita.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Brazília prvýkrát hrala v čiernych dresoch, gestom podporila kampaň