Martin Dúbravka.
Martin Dúbravka. (Autor: Reuters)
Pavol Spál|14. jan 2024 o 16:40

Slovenský brankár márne žiari, jeho tím padá.

BRATISLAVA. Už kultový tréner Manchestru City Pep Guardiola skákal od radosti ako malý chlapec, zatiaľ čo jeho súper Martin Dúbravka iba smutne krútil hlavou.

Celý zápas slovenský brankár držal Newcastle United v hre o body, ale opäť neuspel.

Takmer všetky média ho označili za najlepšieho hráča domácich. Dostal najlepšie a najvyššie známky. Mal osem zákrokov, čo je obdivuhodné číslo.

Ani jeho heroický výkon proti najlepšiemu tímu na svete jeho tímu nepomohol. Newcastle v rámci 21. kola Premier League prehral doma s Manchestrom City 2:3.

Dúbravka inkasoval tretí gól v závere zápasu, v prvej minúte nadstaveného času.

Manchester City využil genialitu svojho najlepšieho hráča. Belgičan Kevin De Bruyne odohral svoj prvý zápas od jedenásteho augusta, keď sa zranil.

Do hry naskočil v 70. minúte, keď jeho tím prehrával 1:2. De Bruyne už o štyri minúty vyrovnal a neskôr famózne asistoval na víťazný gól.

Aj toto sa dozviete v článku

• Ako Dúbravku hodnotí jeho tréner a anglickí experti?
  • Ako Dúbravka ušetrí Newcastle jednu prácu?
  • Aká je šanca, že Slovák zostane jednotkou?
  • Príde nový brankár? Čo je reálnejšie podľa experta?
  • Aké známky a čísla má Dúbravka?

Zaujal v ideálnom čase

Slovenský brankár postupne mení verejnú mienku fanúšikov a odborníkov, ktorí žiadali príchod nového brankára už v januárovom prestupovom termíne.