Róbert Boženík (v strede) sa so spoluhráčmi z Boavista FC teší po strelenom góle. (Autor: Twitter Boavista FC)
TASR|12. nov 2023 o 21:04

V závere zápasu vyrovnával, Boavista ešte dvakrát inkasovala.

PORTO. Slovenský reprezentant Róbert Boženík skóroval v nedeľnajšom stretnutí 11. kola portugalskej ligy za Boavistu Porto.

Jeho mužstvo však prehralo s Farense 1:3 a kleslo práve za svojho súpera na 9. miesto v tabuľke.

Dvadsaťtriročný útočník vyrovnal v 86. minúte na 1:1, ale Boavista v nadstavenom čase druhého polčasu dvakrát inkasovala a prehrala tretí zápas za sebou.

Boženík zaznamenal šiesty presný zásah v sezóne a spolu s Portugalčanom Ricardom Hortom z Bragy mu patrí štvrté miesto v tabuľke ligových kanonierov.

Tabuľka portugalskej ligy

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Liga Portugal»VIDEO: Boženík sa na reprezentáciu naladil, strelil jediný gól Boavisty