Futbalisti Bayernu Mníchov sa tešia z gólu do siete Dinama Záhreb.
Fotogaléria (7)
Futbalisti Bayernu Mníchov sa tešia z gólu do siete Dinama Záhreb. (Autor: TASR/AP)
Boris Vanya|18. sep 2024 o 07:20

Bayern Mníchov vyhral nad Dinamom Záhreb v Lige majstrov 9:2.

MNÍCHOV, BRATISLAVA. Medzi novinárov prišiel skormútený, absolvoval najťažšiu tlačovú konferenciu v živote.

„Ospravedlňujem sa všetkým, pre ktorých Dinamo Záhreb niečo znamená. Bol to ťažký večer,“ povedal Sergej Jakirovič, tréner chorvátskeho majstra po prehre 2:9 na ihrisku Bayernu Mníchov v Lige majstrov.

Oba tímy budú ligovej fáze aj súperom Slovana Bratislava.

Už v prvý večer novej sezóny prestížnej futbalovej súťaže padali v Allianz Aréne rekordy. Bayern je prvý tím, ktorý strelil v zápase deväť gólov.

Harry Kane je zase prvý hráč, ktorý v zápase Ligy majstrov premenil tri penalty. Vďaka štyrom gólom do siete Dinama je už najlepším anglickým strelcom v Lige majstrov (33 zásahov), predstihol Waynea Rooneyho (30).

Rozdráždili šelmu

Bol to bláznivý zápas. Bayern v prvom polčase dominoval, absolútnu prevahu pretavil v komfortný trojgólový náskok a nič nenasvedčovalo tomu, že mi mohol mať nejaké problémy.

Črtajúcu sa katastrofu pre Dinamo Záhreb na chvíľu odvrátili dvoma rýchlymi gólmi krátko po prestávke Petkovič a Ogiwara.

V hľadisku Allianz Arény bolo v tej chvíli počuť len početnú skupinu fanúšikov Dinama. Ale hostia akoby len rozdráždili rozzúrenú šelmu.

„Snažili sme sa s nimi držať tempo, ale boli jednoducho rýchlejší. Ak sme sa aj ubránili, lopta o chvíľu smerovala opäť k našej bránke. Nech sme sa akokoľvek snažili, potrestali každú našu chybu. Ich útok je ako z iného vesmíru.

Bayern bol nemilosrdný, cítil našu krv. Uštedril nám lekciu, z ktorej sa však môžeme poučiť. Dostali sme knokaut, ale ráno musíme vstať a ísť ďalej,“ citovali slová trénera Jakiroviča Sportske Novosti.

Fotogaléria zo zápasu Bayern Mníchov - Dinamo Záhreb, Liga majstrov (1. kolo)

Tréner: Nech ma vyhodia

Chorvátsky športový denník hodnotil hráčov oboch tímov. Najvyššiu známku 9,5 dostal Harry Kane, v chorvátskom tíme brankár Nevistić (šestku).

Je tragikomické, že najlepší dojem zanechal brankár, ktorý inkasoval deväť gólov, komentovali Sportske Novosti.

Dinamo prežíva krízu. V chorvátskej lige pred výpraskom v Mníchove prehralo s Hajdukom Split a remizovalo s Rijekou.

Ako zareaguje vedenie klubu? pýtali sa chorvátski novinári trénera.

„To nie je otázka pre mňa! Nech ma vyhodia. Svoju prácu robím najlepšie ako viem. Ak za mnou nebude stáť mužstvo, vyriešim to sám,“ reagoval Jakirovič.

Neuer sa zranil

Nemecký Bild písal o opojnom a znepokojujúcom víťazstve Bayernu.

Škvrnou bolo zranenie brankára Manuela Neuera, ktorý sa už v štvrtej minúte vydal na svoj typický výlet takmer až do stredového kruhu, no pri pokuse odohrať loptu sa zrazil s dvojicou Petkovič, Upamecamo a dopadol bolestivo na chrbát.

Neuer síce dochytal polčas, ale po prestávke prenechal miesto Ulreichovi.

„Bol to fantastický večer, bol to vzrušujúci, bláznivý zápas,“ vravel Harry Kane pre DAZN. „Tri penalty v jednom zápase, to som ešte nemal. Pri tretej mi už došli nápady. Nevedel som, čo mám robiť, kde strieľať,“ dodal s humorom.

Bayern vyhral svoj 21. otvárací zápas Ligy majstrov za sebou, dosiahol v nich skóre 60:7! Bavori dúfajú, že na konci tejto púte bude účasť vo finále, ktoré sa hrá v ich domovskej aréne 31. mája 2025.

0

Domov»Futbal»Liga majstrov»Bayern bol nemilosrdný, cítil našu krv, vravel po knokaute tréner chorvátskeho majstra