Hráč Kaishu Sano (uprostred) z Mainzu a hráči Augsburgu Jeffrey Gouweleeuw (vľavo) a Frank Onyeka. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|20. sep 2024 o 22:57

Domáci futbalisti nezvládli presilovku a zápas sa nakoniec dohrával v rovnovážnom stave.

Bundesliga - 4. kolo

FC Augsburg - 1. FSV Mainz 05 2:3 (1:2)

Góly: 25. K. Schlotterbeck (Gouweleeuw), 57. Essende (Giannoulis) – 13. Sieb (Mwene), 15. Burkardt (Mwene), 49. Burkardt (Hong Hjun-sok)

Karty: 84. Onyeka (AUG), 90+10. Rexhbecaj (AUG), 90+12. Gouweleeuw (AUG) – 29. Hanche-Olsen (MAI), 33. Amiri (MAI), 56. Henriksen (trenér) (MAI), 90. Kohr (MAI)  35. Amiri (MAI)  70. Essende (AUG), 90+11. Realizační tým (AUG)

BERLÍN. Futbalisti FC Augsburg prehrali v zápase 4. kola nemeckej Bundesligy s tímom 1. FSV Mainz 05 2:3.

Nervózny zápas vyústil do dvoch červených kariet. Najprv svoj tím oslabil hráč hostí Nadiem Amiri, ktorý videl dve žlté karty v 33. a o dve minúty neskôr v 35. minúte.

Domáci však naskytnutú početnú výhodu nevyužili.

Strelec kontaktného gólu na 2:3 Samuel Essende síce zápas zdramatizoval, no o pár minút na to bol taktiež vylúčený a duel sa tak dohrával v rovnovážnom stave.

Mainz sa víťazstvom dostal na 10. priečku, keď predbehol aj svojho dnešného súpera, ktorému patrí 12. miesto.

Tabuľka Bundesligy

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Mainz zvládol oslabenie výborne. Hráč súpera najprv strelil gól, potom videl červenú kartu