Gólová radosť Japonca Takumiho Minamina.
Gólová radosť Japonca Takumiho Minamina. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|22. dec 2021 o 23:20

V semifinále budú aj Tottenham a FC Chelsea.

LONDÝN. Futbalisti Liverpoolu postúpili do semifinále Anglického ligového pohára. V stredajšom štvrťfinále síce prehrávali s Leicestrom City 0:2 aj 1:3, ale ako už mnohokrát v minulosti dokázali na Anfield Road predviesť obrat.

Liverpoolčania, ktorí nastúpili bez Mohameda Salaha, Virgila van Dijka či Sadia Maného sa nevzdali a po zmene strán išli srdnato za vyrovnaním.

V 68. minúte znížil náskok súpera striedajúci Diogo Jota a v piatej minúte nadstaveného času poslal zápas do penaltového rozstrelu Takumi Minamino.

Japonský stredopoliar mohol v piatej sérii rozhodnúť, ale prestrelil bránu. Diváci na tribúnach mohli oslavovať až o pár sekúnd neskôr. Brankár Caoimhín Kelleher chytil pokus Ryana Bertranda a Jota zavŕšil obrat.

Medzi elitným kvartetom nebude chýbať ani FC Chelsea, ktorá zdolala Brentford 2:0. V ďalšom londýnskom derby padli všetky góly už v prvom polčase a po tesne výhre 2:1 nad West Hamom sa tešili z postupu hráči Tottenhamu.

Anglický ligový pohár - štvrťfinále:

Brentford - Chelsea 0:2 (0:0)

Góly: 80. Jansson (vlastný), 85. Jorginho (z 11 m)

Liverpool - Leicester City 3:3, 5:4 po pok. kopoch

Góly: 19. Oxlade-Chamberlain, 68. Jota, 90+5. Minamino - 10. a 13. Vardy, 33. Maddison

Tottenham - West Ham 2:1 (2:1)

Góly: 29. Bergwijn, 34. Moura - 32. Bowen

Domov»Futbal»Anglicko»Anglický ligový pohár»Liverpool sa zaskvel aj bez Salaha, Anfield videl ďalší magický večer