Salahov jubilejný gól, katastrofa na Old Trafford. Arsenal už nie je líder

Mohamed Salah strelil 200. gól vo farbách FC Liverpool.
Mohamed Salah strelil 200. gól vo farbách FC Liverpool. (Autor: TASR/AP)
TASR|9. dec 2023 o 15:36

Liverpool otočil v Londýne skóre.

LONDÝN. Futbalisti Liverpoolu zvíťazili v zápase 16. kola Premier League nad Crystal Palace 2:1. Víťazný gól dal v prvej minúte nadstavenia Harvey Elliott.

Londýnsky klub sa dostal do vedenia v 57. minúte, keď pokutový kop premenil Jean Phillipe Mateta. V 75. minúte však uvidel druhú žltú kartu domáci útočník Jordan Ayew a The Reds početnú výhodu využili.

Už o minútu vyrovnal Mohamed Salah a striedajúci Elliott rozhodol presnou strelou z hranice šestnástky. Egyptský kanonier dal za Liverpool vo všetkých súťažiach už 200 gólov, z toho 150 v Premier League.

Zároveň sa posunul na 10. miesto historickej tabuľky strelcov anglickej najvyššej súťaže, vyrovnal sa bývalému hráčovi LFC Michaelovi Owenovi.

Futbalisti Arsenalu Londýn prišli o post lídra Premier League. Arsenal ukončil sériu štyroch triumfov v sérii, Aston Villa naopak natiahla sériu bez prehry na päť stretnutí.

McGinn sa presadil po prihrávke Leona Baileyho, ktorý strelca jediného gólu našiel presným centrom v šestnástke.

Arsenal mohol vyrovnať v nadstavenom čase druhého polčasu, no gól Kaia Havertza videoasistent rozhodcu nepotvrdil pre ruku.

Šokujúci výsledok za zrodil v Divadle snov. Bournemouth potvrdil zlepšenú formu a domáci Manchester United zdolal rozdielom triedy 3:0.

"Tak toto je ďalšia katastrofa pre borcov z Old Trafford," povedal v televíznom prenose český dlhoročný komentátor Jaromír Bosák.

Bournemouth natiahol sériu bez prehry na päť stretnutí, získal v nich 13 bodov. Naopak, Manchester United prehral druhýkrát z uplynulých troch duelov.

Premier League - 16. kolo:

Crystal Palace - Liverpool 1:2 (0:0)

Góly: 57. Mateta (z 11 m) - 76. Salah, 90.+1. Elliott

ČK: 75. Ayew (Crystal Palace) po druhej žltej karte

Brighton - Burnley 1:1 (0:1)

Góly: 77. Adingra - 45. Odobert

Manchester United - Bournemouth 0:3 (0:1)

Góly: 5. Solanke, 68. Billing, 73. Senesi

Sheffield United - Brentford 1:0 (1:0)

Gól: 45.+1. McAtee

Wolverhampton - Nottingham Forest 1:1 (1:1)

Góly: 32. Cunha – 14. Toffolo

Aston Villa - Arsenal 1:0 (1:0)

Gól: 7. McGinn

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Salahov jubilejný gól, katastrofa na Old Trafford. Arsenal už nie je líder