Noni Madueke strieľa gól v zápase Wolverhampton Wanderers - Chelsea FC v 2. kole Premier League. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. aug 2024 o 17:45

Čistým hetrikom sa blysol Madueke.

LONDÝN. Futbalisti Chelsea FC zaznamenali prvé ligové víťazstvo pod vedením nového trénera Enza Marescu.

"The Blues" v nedeľňajšom zápase 2. kola anglickej Premier League deklasovali Wolverhampton Wanderers na jeho pôde 6:2. Čistým hetrikom sa v drese hostí blysol Noni Madueke.

Dvadsaťdvaročný krídelník sa presadil trikrát za sebou po zmene strán, keď najskôr v 49. minúte poslal svoj tím do vedenia 3:2.

Následne v 58. minúte zvýšil na rozdiel dvoch gólov a v rozmedzí 14 minút zavŕšil hetrik, pričom pri všetkých presných zásahoch mu asistoval Cole Palmer.

Remíza 1:1 sa zrodila v konfrontácii AFC Bournemouth s Newcastlom United. V nominácii "strák" nefiguroval slovenský brankár Martin Dúbravka.

Premier League - 2. kolo:

Wolverhampton Wanderers - Chelsea FC 2:6 (2:2)

Góly: 27. Cunha, 45.+6 Larsen - 49., 58. a 63. Madueke, 2. Jackson, 45. Palmer, 80. Felix

AFC Bournemouth - Newcastle United 1:1 (1:0)

Góly: 37. Tavernier - 76. Gordon

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Chelsea vyhrala prvý ligový zápas pod novým trénerom, súperovi nastrieľala šestku