Obranca Chelsea Axel Disasi skóruje proti FC Liverpool.
Obranca Chelsea Axel Disasi skóruje proti FC Liverpool. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. aug 2023 o 19:35

Liverpoolu gól Luisa Diaza na víťazstvo nestačil.

LONDÝN. Šláger úvodného kola anglickej Premier League 2023/2024 medzi londýnskou Chelsea a FC Liverpool sa skončil nerozhodným skóre 1:1.

"The Reds" sa ujali vedenia v 18. minúte po góle Luisa Diaza, no deľbu bodov zabezpečil v šlágri kola francúzsky obranca Axel Disasi, ktorý sa presadil v 37. minúte pri svojom debute v modrom drese.

Zaujímavosťou je, že konfrontácia týchto tímov sa piatykrát po sebe skončila remízou. V predošlých štyroch dueloch sa zrodila po 90 minútach remíza 0:0.

Ziskom bodu vstúpil do sezóny aj Tottenham, ktorý remizoval s Brentfordom 2:2. Aj v tomto zápase padli všetky góly už v úvodnom polčase.

Spurs hrali už bez útočníka Harryho Kanea, ktorý prestúpil do Bayernu. "Kohúti" nedokázali zdolať Brentford už vo štvrtom vzájomnom stretnutí za sebou.