Declan Rice v zápase proti Brightonu.
Declan Rice v zápase proti Brightonu. (Autor: TASR/AP)
TASR|31. aug 2024 o 15:45 (aktualizované 31. aug 2024 o 20:41)

Futbalisti Evertonu vyhrávali v 87. minúte o dva góly, no napokon nezískali ani bod

LONDÝN. Futbalisti Arsenalu prvýkrát v prebiehajúcej ligovej sezóne nezabodovali naplno. V sobotnom dueli 3. kola anglickej Premier League remizovali doma s Brightonom 1:1.

"Gunners" sa síce ujali vedenia v 38. minúte zásluhou Kaia Havertza, no po prestávke dostal druhú žltú kartu a teda červenú domáci Declan Rice a hostia početnú výhodu využili.

V 58. minúte zariadil deľbu bodov Joao Pedro. Brighton tak zostal na čele neúplnej tabuľky so ziskom 7 bodov o skóre pred druhým Arsenalom, na vedúcu priečku sa však mohli po víkende dostať zatiaľ stopercentní Manchester City a Liverpool.

V ďalšom zápase tím Aston Villa uspel na ihrisku Leicesteru gólmi Amadoua Onana a Jhona Durana 2:1 a po minulotýždňovej prehre s Arsenalom sa tak vrátil späť na víťaznú cestu.

Parádny obrat predviedol Bournemouth. Na pôde Evertonu prehrával ešte tri minúty pred koncom riadneho hracieho času 0:2, no v samom závere dokázal skóre otočiť a triumfoval 3:2.

Víťazný gól strelil v šiestej minúte nadstaveného času Luis Sinisterra. Kým hostia zaknihovali prvé víťazstvo v sezóne, Everton zostáva bez bodu na poslednej priečke.

Futbalisti Manchestru City zvíťazili aj vo svojom treťom zápase sezóny, keď triumfovali na pôde West Hamu United 3:1 vďaka hetriku Erlinga Haalanda a nachádzajú sa na čele tabuľky s plným počtom bodov.

Premier League - 3. kolo:

FC Arsenal - Brighton & Hove Albion 1:1 (1:0)

Góly: 38. Havertz - 58. Pedro, ČK: 49. Rice (Arsenal) po 2. ŽK

West Ham United – Manchester City 1:3 (1:2)

Góly: 73. Buonanotte – 28. Onana, 64. Duran

Nottingham Forest - Wolverhampton Wanderers 1:1 (1:1)

Góly: 10. Wood - 12. Bellegarde

Ipswich Town - FC Fulham 1:1 (1:1)

Góly: 15. Delap - 32. Traore

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»VIDEO: Arsenal doplatil na kuriózne vylúčenie, Haaland strelil ďalší hetrik