Dúbravka vychytal výhru, jeho spoluhráč rozhodol v posledných sekundách

Bruno Guimaraes sa teší z gólu Newcastle United.
Bruno Guimaraes sa teší z gólu Newcastle United. (Autor: SITA/AP)
TASR|17. apr 2022 o 17:41

Martin Dúbravka inkasoval v zápase prvý gól.

LONDÝN. Futbalisti Newcastlu United zvíťazili v nedeľu nad Leicesterom 2:1 v zápase 33. kola anglickej Premier League.

Rozhodujúci gól dal v piatej minúte nadstavenia druhého polčasu brazílsky stredopoliar Bruno Guimaraes. V bráne United nechýbal Martin Dúbravka.

Slovenský reprezentant inkasoval v zápase ako prvý, v 19. minúte ho prekonal po rohovom kope nigérijský útočník Ademola Lookman. Domáci vyrovnali v 30. minúte, keď loptu pretlačil do siete Guimaraes, hoci sedel v malom vápne na zemi.

Brazílčan sa napokon stal hrdinom domáceho tímu, keď rozhodol o troch bodoch v poslednej akcii zápasu, keď sa k nemu v šestnástke odrazila lopta od domácej obrany a on hlavičkoval presne. Newcastle je v tabuľke na 14. mieste s náskokom dvanástich bodov na zónu zostupu.

West Ham si skomplikoval boj o európske súťaže, keď remizoval 1:1 so zachraňujúcim sa Burnley. "Kladivári" sú na 7. mieste s mankom dvoch bodov na šiesty Arsenal, ktorý má dva zápasy k dobru a piaty Manchester United, ktorý má o jeden duel menej.

Premier League - 33. kolo:

Newcastle United - Leicester City 2:1 (1:1)

Góly: 30. a 90.+5. Guimaraes - 19. Lookman

/Martin Dúbravka (Newcastle) odchytal celý duel/

West Ham United - FC Burnley 1:1 (0:1)

Góly: 74. Souček - 33. Weghorst

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Dúbravka vychytal výhru, jeho spoluhráč rozhodol v posledných sekundách