Senzácia na úkor majstra, prehral však aj druhý klub z Manchestru

Hwang Hi-čchan strieľa rozhodujúci gól do siete Manchestru City.
Hwang Hi-čchan strieľa rozhodujúci gól do siete Manchestru City. (Autor: TASR/ Pa via AP)
TASR, pf|30. sep 2023 o 15:45 (aktualizované 30. sep 2023 o 21:00)

Prvú prehru v sezóne utrpel aj Liverpool.

LONDÝN. Anglický futbalový majster Manchester City zaznamenal prvú prehru v novej sezóne Premier League. V 7. kole podľahol Wolverhamptonu 1:2.

Wanderers, ktorí zdolali City po takmer štyroch rokoch, sa ujali vedenia už v 13. minúte. Pedro Neto sa presadil po pravom strane a jeho krížnu prihrávku nešťastne hlavičkoval do vlastnej siete Ruben Dias.

Favorit zápasu vyrovnal po prestávke. Argentínčan Julian Alvarez sa presadil z priameho kopu, keď trafil presne do horného rohu brány.

Domáci sa však o osem minút neskôr dostali po druhý raz do vedenia. Hwang Hi-čchan najprv v šanci trafil iba protihráča, no lopta sa dostala k Matheusovi Cunhovi, ktorý ju vrátil kórejskému útočníkovi a ten sa už nemýlil.

Zaváhanie Citizens mohol využiť FC Liverpool, no nestalo sa tak. Na pôde Tottenhamu prehral 1:2 a tým pádom klesol na štvrté miesto.

Hostia dohrávali duel s deviatimi hráčmi a v nadstavenom čase inkasovali, keď si prihrávku Dejana Kulusevskiho vrazil Joel Matip do vlastnej siete.

United nenadviazali na triumf v pohári

Arsenal naplnil rolu favorita na pôde trápiaceho sa Bournemouthu a o svojom triumfe 4:0 rozhodol v prvom polčase. V 17. minúte Gabriel Jesus síce hlavičkoval do žrde, ale lopta sa odrazila späť pred bránku a Bukayo Saka otvoril skóre.

Hostia zvýšil krátko pre prestávkou, keď Martin Odegaard suverénne premenil penaltu. "Kanonieri" dostali v druhom polčase ďalší pokutový kop.

Kai Havertz ho premenil a strelil svoj prvý gól za Arsenal v Premier League. Hladké víťazstvo spečatil Ben White v nadstavenom čase.

Manchester United doma zaváhal, keď prehral s Crystal Palace 0:1. Hostia rozhodli v 26. minúte, keď Eberechi Eze poslal center do šestnástky a lopta sa dostala k Joachimovi Andersenovi, ktorý prekonal brankára Andreho Onanu.

Domáci mali v druhom polčase takmer 80-percentné držanie lopty, no nepodarilo sa im vyrovnať. Crystal tak odplatil United utorkovú prehru z ligového pohára a dostal sa práve pred svojho súpera na 9. miesto.

Historický Watkins aj triumf Lutonu

Futbalisti Aston Villy zvíťazili nad Brighton & Hove Albion vysoko 6:1.

Výrazne k tomu dopomohol Ollie Watkins, ktorý sa zaskvel hetrikom a pridal aj asistenciu. V klube si uvedomujú jeho dôležitosť a podľa novinára Fabrizia Romana rokujú s útočníkom o novej zmluve.

Ten je prvým hráčom Aston Villy od sezóny 1976/77, ktorý dosiahol dva hetriky v jednej sezóne vo všetkých súťažiach. Vtedy sa to podarilo Andymu Grayovi.

Útočník Aston Villy Ollie Watkins sa teší z gólu so svojimi spoluhráčmi.
Útočník Aston Villy Ollie Watkins sa teší z gólu so svojimi spoluhráčmi. (Autor: TASR/ PA via AP)

Nováčikovi z Lutonu sa podarilo prvýkrát zvíťaziť, keď uspel na pôde Evertonu 2:1. Hosťom vyšiel prvý polčas, keď sa presadili Tom Lockyer a Carlton Morris.

Newcastle United zdolal doma Burnley 2:0 a dosiahol tretie víťazstvo za sebou. Slovenský brankár Martin Dúbravka sedel na lavičke náhradníkov.

Darilo sa aj West Hamu, ktorý triumfoval nad Sheffieldom rovnako 2:0.

Premier League - 7. kolo:

Aston Villa - Brighton 6:1 (3:0)

Góly: 14., 21. a 65. Watkins, 26. Estupinan (vl.), 85. Ramsey, 90.+7 Luiz - 50. Fati

Bournemouth - Arsenal 0:4 (0:2)

Góly: 17. Saka, 44. Odegaard (z 11 m), 53. Havertz (z 11 m), 90.+3 White

Everton - Luton Town 1:2 (1:2)

Góly: 41. Calvert-Lewin - 24. Lockyer, 32. Morris

Manchester United - Crystal Palace 0:1 (0:1)

Gól: 26. Andersen

Newcastle United - Burnley 2:0 (1:0)

Góly: 14. Almiron, 76. Isak (z 11 m)

West Ham - Sheffield United 2:0 (2:0)

Góly: 24. Bowen, 37. Souček

Wolverhampton - Manchester City 2:1 (1:0)

Góly: 13. Dias (vlastný), 66. Hwang Hi-čchan - 58. Alvarez

Tottenham Hotspur - FC Liverpool 2:1 (1:1)

Góly: 36. Son Heung-min, 90.+6 Matip (vlastný) - 45.+4 Gakpo

ČK: 26. Jones, 69. Jota po druhej ŽK (obaja Liverpool)

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Senzácia na úkor majstra, prehral však aj druhý klub z Manchestru