Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Zapísal sa do Guinnessovej knihy rekordov. Bývalý uruguajský reprezentant bude hrať v 26. klube

Sebastián Abreu (vpravo) v drese uruguajskej reprezentácie. (Autor: TASR/AP)
SITA|31. dec 2017 o 08:40

Sebastián Abreu sa zúčastnil dvoch svetových šampionátov.

SANTIAGO. Niekdajší uruguajský futbalový reprezentant Sebastián Abreu sa 1. januára stane hráčom čilského klubu Audax Italiano a stanoví nový svetový rekord v počte zamestnávateľov v priebehu hráčskej kariéry.

Skúsený 41-ročný útočník bude pôsobiť už v 26. mužstve, za toľko klubov doteraz nehral žiadny iný futbalista.

Abreu naposledy predtým hrával za iný čilský klub Deportes Puerto Montt, vďaka čomu bol na úrovni nemeckého brankára Lutza Pfannestiela, ktorý v roku 2011 ukončil aktívnu činnosť v namíbijskom FC Ramblers. Bolo to jeho 25. klubové pôsobisko.

"Chcel by som vás informovať, že Audax Italiano bude môj ďalší klub pre sezónu 2018.Máme pred sebou účinkovanie v domácej lige, Čilskom pohári a aj v Juhoamerickom pohári.

S prípravou na sezónu začneme 9. januára plní nadšenia a snov," napísal na twitteri účastník dvoch majstrovstiev sveta (2002 a 2010).

Sebastián Abreu doteraz pôsobil doma v Uruguaji, ďalej v Španielsku, Argentíne, Mexiku, Ekvádore, Izraeli, Brazílii, Paraguaji, Salvádore a Čile.

"Sebastián Abreu je novou posilou nášho klubu. Uruguajský útočník týmto dosiahol zápis do Guinnessovej knihy rekordov ako hráč s najvyšším počtom klubov vo futbalovej histórii," uvádza sa vo vyhlásení klubu Audax Italiano.

Súvisiace články