Ronaldo plakal od bolesti aj od šťastia. Takto sa rodil triumf Portugalska

Cristiano Ronaldo dvíha nad hlavu majstrovskú trofej.
Cristiano Ronaldo dvíha nad hlavu majstrovskú trofej. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|11. júl 2016 o 00:13

Futbalisti Portugalska zdolali vo finále EURO 2016 domáce Francúzsko 1:0 po predĺžení.

BRATISLAVA. V základnej skupine mali namále. Z troch zápasov nevyhrali ani jeden, vo všetkých dosiahli nerozhodný výsledok.

Futbalisti Portugalska postúpili z tretieho miesta. A napokon dokráčali k titulu. V osemfinále vyradili Chorvátsko po predĺžení, vo štvrťfinále Poľsko na penalty. Až v semifinále vybojovali prvý triumf v riadnom hracom čase (2:0 nad Walesom).

Aj v boji o titul sa prezentovali skvelou hrou v defenzíve. Skvelo zachytal brankár Rui Patrício. A v 109. minúte napokon strelil zlatý gól striedajúci Éder.

Pozrite si, ako sa rodil premiérový triumf Portugalska na majstrovstvách Európy.

Portugalsko sa stalo majstrom Európy: fotogaléria