Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Chcel sa pridať k iniciatíve Black Lives Matter. Turín fotkou pobúril ľudí

Nicolas Nkoulou (vľavo) a Andrea Belotti z FC Turín. (Autor: TASR/AP)
Igor Dopirák|23. jún 2020 o 09:51

Záber sa šíri internetom.

BRATISLAVA. Futbalisti po celom svete sa počas víkendu pridali k iniciatíve Black Lives Matter (Na životoch černochov záleží - pozn. red.).

Šlo o reakciu na smrť Afroameričana Georgea Floyda, ktorý v máji zomrel pri zásahu polície. Jeden z policajtov mu niekoľko minút kľačal na krku, na následky čoho Floyd zomrel.

Práve kľaknutie si predstavuje symbol spomenutej iniciatívy. Väčšina hráčov v najznámejších európskych ligách sa ním prezentovala pred začiatkom zápasu či po strelenom góle.

Výnimkou nebol ani Nicolas Nkoulou z FC Turín.

Fotografia, ktorá zachytáva jeho gesto po strelenom góle v zápase proti Parme, sa však okamžite začala šíriť internetom.

Nkoulou je na nej zachytený tak nešťastne, že to vyzerá, akoby sa skláňal pred svojím belošským spoluhráčom Andreou Belottim.

Práve touto fotografiou sa taliansky klub zapojil do iniciatívy Black Lives Matter. To spôsobilo množstvo poburujúcich reakcií.

Igor Dopirák pracuje na pozícii senior editor. V denníku SME pôsobil od roku 2015, najskôr ako externý redaktor. Jeho srdcovkou je futbal, venuje sa však aj ďalším športom.

Súvisiace články