Finále US Open si zahrá Wozniacká so Serenou, Pcheng vzdala

Šuaj Pcheng potrebovala počas semifinále US Open ošetrenie a zápas nedohrala.
Šuaj Pcheng potrebovala počas semifinále US Open ošetrenie a zápas nedohrala. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. sep 2014 o 22:27

Čínsku tenistku z kurtu odviezli na invalidnom vozíčku. Wozniacká si na grandslamovej úrovni zahrá druhé finále.

US Open - dvojhra žien - semifinále

Caroline Wozniacká (10-Dán.) - Šuaj Pcheng (Čína) 7:6 (1), 4:3 - skreč Šuaj Pcheng

Serena Williamsová (1-USA) - Jekaterina Makarovová (17-Rus.) 6:1, 6:3

NEW YORK. Vo finále ženskej dvojhry na záverečnom grandslame roka US Open vyzve Dánka Caroline Wozniacka najvyššie nasadenú Američanku Serenu Williamsovú.

Tá dovolila v druhom semifinále uhrať Ruske Jekaterine Makarovovej len štyri gemy a poľahky triumfovala 6:1, 6:3.

Wozniackej uľahčila postup Číňanka Šuaj Pcheng, ktorá skrečovala zápas vo ôsmom geme druhého setu za stavu 6:7 (1), 3:4 pre zdravotné problémy. Napriek nešťastnému koncu je pre ňu semifinále doterajším vrcholom na grandslame v singlovej kariére.

Prvý set v tajbrejku

Wozniacká sa na grandslamových turnajoch prebojovala do svojho druhého finále.

V úvode prvého setu zápasu Wozniacká Pcheng si obe hráčky držali svoje podanie. V siedmej hre si však vybojovala Číňanka dva brejkbaly a hneď ten prvý využila na prerazenie podania súperky.

Rovnako odpovedala aj Dánka, agresívnou hrou donútila Pcheng v rozhodujúcej chvíli k nevynútenej chybe a ujala sa vedenia 5:4. Víťazku vyrovnaných výmen v prvom sete musel napokon určiť až tajbrejk, v ktorom ťahala Číňanka za kratší koniec.

Po prestávke skrečovala

Druhé dejstvo však začala podľa predstáv, keď získala prvé dva gemy. V tom nasledujúcom však urobila dvojchybu, Wozniacká využila brejkbal a znížila na 1:2. Po tretej zhode vo štvrtej hre sa dostala do výhody Dánka, Pcheng trafila nízkym forhendom do siete a bolo 2:2.

V siedmom geme si za stavu 40:30 musela vziať Číňanka prestávku na ošetrenie a hoci sa za potlesku publika vrátila na kurt, po niekoľkých výmenách skrečovala duel.

"Veľmi zle sa mi na to pozeralo, keď súperku odvážali na invalidnom vozíčku. Človek túži bojovať riadne až do konca. Šuaj Pcheng je mi veľmi ľúto, pretože hrala naozaj kvalitne. Dúfam, že bude v poriadku."

"Ja sa cítim pomerne dobre, hoci som musela stráviť dva dni v posteli. Momentálne som však v pohode. Byť znova vo finále je neskutočné, mám zimomriavky. Dám si teraz ľadový kúpeľ a pozriem si druhé semifinále," povedala podľa BBC Wozniacka.

Serena vyhrala ľahko

Druhé semifinále malo vcelku jednoznačný priebeh. Serena Williamsová vstúpila do zápasu razantne a v prvom sete dovolila svojej súperkou uhrať len jeden gem pri jej úvodnom podaní.

Následne na kurte dominovala vo všetkých činnostiach a prvé dejstvo získala za 27 minút po triumfe 6:1. To druhé malo od začiatku ešte jednoznačnejší priebeh.

Za stavu 5:1 pre Williamsovú jej súperka mierne zdramatizovala zápas dvoma vyhratými hrami, no skúsená Američanka si jednozančný triumf z rúk už nepustila.

Cesta do finále

S. Williamsová

1. kolo: Taylor Townsendová (USA-WC, 103. vo svetovom rebríčku WTA) 6:3, 6:1 za 55 minút

2. kolo: Vania Kingová (USA/81.) 6:1, 6:0 za 56 minút

3. kolo: Varvara Lepčenková (USA/52.) 6:3, 6:3 za 95 minút

4. kolo (osemfinále): Kaia Kanepiová (Est./50.) 6:3, 6:3 za 65 minút

štvrťfinále: Flavia Pennettová (Tal.-11/12.) 6:3, 6:2 za 63 minút

semifinále: Jekaterina Makarovová (Rus.-17/18.) 6:1, 6:3 za 60 minút

Wozniacka

1. kolo: Magdaléna Rybáriková (SR/43.) 6:1, 3:6, 2:0 - skreč, Rybáriková po 96 minútach odstúpila

2. kolo: Alexandra Sosnovičová (Biel.-Q/120.) 6:3, 6:4 za 81 minút

3. kolo: Andrea Petkovicová (Nem.-18/19.) 6:3, 6:2 za 79 minút

4. kolo (osemfinále): Maria Šarapovová (Rus.-5/6.) 6:4, 2:6, 6:2 za 157 minút

štvrťfinále: Sara Erraniová (Tal.-13/14.) 6:0, 6:1 za 65 minút

semifinále: Šuaj Pcheng (Čína/39.) 7:6 (1), 4:3 - skreč, Šuaj Pcheng po 124 minútach odstúpila