Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Filip Kiss zažil premiéru v drese nórskeho Haugesundu

Hviezdny súper- Kiss (vľavo) v drese slovenskej reprezentácie do 21 rokov proti Francúzovi Raphaelovi Varanemu. (Autor: SITA)
SITA|Publikované 24. aug 2015 o 09:22

Dvadsaťštyriročný slovenský futbalista debutoval proti tímu FK Bodö/Glimt.

HAUGESUND. Člen širšieho kádra slovenskej futbalovej reprezentácie Filip Kiss v nedeľu premiérovo nastúpil za nórsky klub FK Haugesund.

Dvadsaťštyriročný kmeňový hráč waleského Cardiffu City, ktorý pred niekoľkými dňami zamieril na ročné hosťovanie do spomenutého klubu, odohral celé stretnutie 21. kola tamojšej najvyššej súťaže proti tímu FK Bodö/Glimt.

Kissov nový zamestnávateľ napokon prehral 2:4 a v tabuľke mu patrí 11. miesto.

Rodák z Dunajskej Stredy po príchode na sever Európy vyhlásil, že je pripravený čeliť vysokým nárokom zo strany priaznivcov svojho nového klubu.

"Cítim sa veľmi dobre. Čaká nás ťažká práca, ale teším sa na ňu. Myslím si, že už mám nejaké skúsenosti, takže som pripravený na novú výzvu. Som rád, že som prišiel do dobrého mužstva a verím, že budem hrávať. To bol hlavný dôvod, prečo som sem prišiel," vyhlásil Kiss v rozhovore pre nórsku rozhlasovú stanicu RAD102.

Filip Kiss sa cez bratislavské kluby Inter, Artmediu Petržalka a Slovan dostal do Cardiffu v roku 2011, kde bol najprv rok na hosťovaní a v roku 2012 ho waleský klub získal natrvalo.

V ročníku 2012/13 bol Cardiff nováčikom Premier League, slovenský záložník prestal dostávať príležitosti, preto odišiel do Škótska, kde sa pri debute uviedol dvoma gólmi.

Súvisiace články