Prečo je Max Verstappen taký sebec? Môže za to otec. Pérez mu už nepomôže

Max Verstappen a Sergio Pérez.

Prečo je Max Verstappen taký sebec? Môže za to otec. Pérez mu už nepomôže

Max Verstappen a Sergio Pérez. (Autor: SITA/AP)
Max Verstappen a Sergio Pérez.
Max Verstappen a Sergio Pérez. (Autor: SITA/AP)

Napätie medzi pilotmi Red Bullu sa stupňuje.

BRATISLAVA. Každý jazdec vo formule 1 je sebec. Niekto väčší, niekto menší. Bez tejto vlastnosti by sa z nich nestali majstri sveta.

Max Verstappen je jeden z najtalentovanejších jazdcov histórie kráľovnej motošportu. Chýba mu však pokora na trati.

V tomto by si mohol vziať príklad od rivala Lewisa Hamiltona.

Holanďan má bezpochyby mentalitu Michaela Schumachera či Ayrtona Sennu, ktorí boli tiež nespokojní, keď získali pódium, ale nepostavili sa na najvyšší stupienok.

Mal by si však uvedomiť, aké šťastie v kariére má. Veľa skvelých pilotov nedostalo šancu predviesť sa v špičkovom monoposte a ukázať skutočný potenciál. 

Takých nájdeme aj dnes, napríklad Esteban Ocon či Lando Norris. Najdôležitejšie je auto. Ak nemáte rýchly monopost, preteky nevyhráte.

Až na druhom mieste je pilot. To znamená, že ak by Max Verstappen jazdil v priemernom aute, nikdy by sa nestal majstrom sveta.

Max Verstappen.
Max Verstappen. (Autor: TASR/AP)

Verstappen opäť ignoroval pokyny

Red Bull ani nemohol snívať o lepšom úvode do sezóny 2023. Získal double v prvých dvoch podujatiach sezóny v Bahrajne a Saudskej Arábii.

Zatiaľ čo v prvých pretekoch uspel Verstappen, v druhých vyhral jeho tímový kolega Sergio Pérez.

Na okruhu v Džidde dominovali. Verstappenovi stačila prvá polovica pretekov, aby sa, aj za pomoci výjazdu safery caru, posunul z 15. miesta na druhé. Tam aj nakoniec skončil. Stále to pre neho bolo málo.

„Samozrejme, vytiahol som to na druhú priečku, čo je dobré. Vo všeobecnosti je každý v tíme šťastný. Ja osobne však nie som, pretože tu nie som preto, aby som skončil druhý,” povedal holandský pretekár pred novinármi.

Zatiaľ čo sa sťažoval, že mu niečo vadí na skoro dokonalom aute, jeho tímovému kolegovi už dlhšie prekáža, že nemajú rovnaké podmienky.

Čo sa vlastne stalo? Majster sveta opäť neposlúchol tímové pokyny.

Súvisiaci obsah