Magny-Cours 1. júla (TASR) - Dva týždne po škandále na VC USA čelí Formula 1 ďalším problémom. Nedeľňajšiu Veľkú cenu Francúzska môžu podľa všetkého narušiť protesty antiglobalistov, ktorí sú na pochode do Magny-Cours.
Protestujúci dav začal svoj pochod v júni v Lyone a v Magny-Cours sa stretne s radikálnym farmárom a antiglobalistickým aktivistom Josem Bovém, ktorý je členom združenia Pochod proti ekonomickému rastu. Vedenie efejdnotky, ktorá sa stále spamätáva z blamáže v Indianapolise spred 12 dní, sa bude zo všetkých síl snažiť odvrátiť každú nežiadanú publicitu.
"Keď sme štartovali z Lyonu, bolo nás asi sto. Teraz nás je takmer 300 a momentálne sme už veľmi blízko Magny-Cours," povedal Francois Schneider, ktorý sa počas pochodu vezie na svojom oslovi. Počas cesty sa k nemu pripojili ďalší ľudia na osloch a do dejiska VC Francúzska chcú prísť so sudmi nafty, ktoré budú mať zvieratá pripevnené na chrbtoch. "Na nedeľu je naplánované verejné stretnutie s Josem Bovém. Chceme, aby si ľudia uvedomili, ako s naftou plytvá. Podľa nás je seriál F1 jedným veľkým symbolom mrhania oleja a nafty. Partia miliardárov pokojne plytvá naftou, zatiaľ čo jej ceny neustále stúpajú," dodal Schneider, ktorý chce získať špeciálne povolenie na vstup do zákulisia VC Francúzska. Tam by si chcel vymeniť svoje názory priamo s organizátormi pretekov.















