Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Extraliga mužov - 7. kolo nadstavbovej časti

SITA|Publikované 6. apr 2008 o 16:03

BRATISLAVA 6. apríla (SITA) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 7. kola nadstavbovej časti mužskej extraligy v hádzanej:

SOBOTA:

MŠK HANT Považská Bystrica - ŠKP Bratislava 29:27 (17:13)

Najviac gólov: Martin Kozák 8/2, Ďuriš 5 - Štepanovský 8/2, Mišenčík 5, Milan Kozák 4

Pok. hody: 5/2 - 7/6, vylúčení: 2 - 6, ČK: Milan Kozák za tri vylúčenia, Mišenčík za hrubý faul (obaja ŠKP), rozhodovali: Rudinský a Mandák, 200 divákov

Celý zápas bol veľmi nervózny na oboch stranách, čo ukazujú aj červené karty. Domáci boli o niečo cieľavedomejší, získavali striedavo kontrolu nad zápasom a nakoniec dosiahli dvojgólové víťazstvo.

TJ Štart Nové Zámky - Tatran Prešov 32:28 (14:13)

Najviac gólov: Vadkerti 9, Drábek 6, Ivanov 6 - Pekár 8, Kozlov 8, Mikéci 3

Pok. hody: 3/2 - 3/2, vylúčení: 6 - 6, rozhodovali: Dvorský a Sivák, 600 divákov

Domáci začali veľmi dobre. V 10. min vyhrávali 6:2, neskôr Prešov vyrovnal na 6:6 a potom to bolo o jeden gól. Po prestávke sa favorizovaní hostia ujali vedenia, ale domáci opäť otočili a do konca si už udržiavali 4 - 5 gólový náskok. Zápas mal vysokú úroveň. Bol najlepší z tých, ktoré Novozámčania zohrali na domácej palubovke.

NEDEĽA:

IS Košice - MŠK Hlohovec 37:22 (12:16)

Najviac gólov: Hruščák 8, Pecha 7, Urban 5 - F. Zaťko 6, J. Cibulka 5, Baka 5

Pok. hody: 4/4 - 4/3, vylúčení: 3 - 4, ČK: J. Cibulka (Hlohovec) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Gedeon a Rapač, 300 divákov

Diváci videli rýchle stretnutie dobrej úrovne. V prvom polčase sa oba tímy striedali vo vedení, na jeho konci boli úspešnejší Hlohovčania. Po prestávke však dominovali favorizovaní Košičania, ktorí hostí k ničomu nepustili a zaslúžene si pripísali na konto deviate víťazstvo v nadstavbovej fáze.