Slováci vo Francúzsku potvrdili dobrú formu, aj v nedeľu boli v najlepšej desiatke

Výsledky - Európsky pohár 2017/2018 - 5. kolo - La Plagne (Fr.) - nedeľa:

2.Taliansko (pilot Bertazzo)1:59,20
3.Česko (Vrba)1:59,28
...
9.Slovensko (Matoušek, Noskovič, Kožienka, Fendek)2:00,12

LA PLAGNE. Slovenskí reprezentanti potvrdili úspešné účinkovanie na podujatí Európskeho pohára 2017/2018 v boboch vo francúzskom La Plagne, keď sa druhýkrát počas víkendu dostali do prvej desiatky.

Po sobotňajšom 7. mieste obsadili v nedeľňajších pretekoch 5. kola EP štvorbobov 9. priečku.

Rovnaká štvorica Radek Matoušek, Ladislav Noskovič, Lukáš Kožienka a Jakub Fendek predviedla v prvej jazde desiaty najlepší výkon, v druhej zajazdila dokonca siedmy čas, čo stačilo na jednomiestny posun vo výsledkovej listine.

V konkurencii 20 posádok opäť zvíťazili Nemci s pilotom Christophom Haferom, Slováci za nimi zaostali o 1,63 s.

Hafer zvýraznil svoj náskok na pozícii lídra hodnotenia EP v štvorboboch so ziskom 572 bodov, Matoušek sa s 360 bodmi posunul už na 6. post.

Európsky pohár bude pokračovať v novom kalendárnom roku, 5. - 6. januára sa bude súťažiť v rakúskom Innsbrucku-Iglse.