Mikrosúboj Slovákov v Holandsku skončil bezgólovou remízou, Ajax nezaváhal

Matúš Bero, Vitesse Arnhem.
Matúš Bero, Vitesse Arnhem. (Autor: Reuters)
Sportnet|25. apr 2021 o 21:10

Bero patril medzi hráčov zápasu.

AMSTERDAM. Mikrosúboj slovenských reprezentantov v 30. kole holandskej futbalovej Eredivisie skončil nerozhodne.

Vitesse Arnhem v základnej zostave s Matúšom Berom remizoval na ihrisku Feyenoordu Rotterdam 0:0. V domácom drese sa v 72. minúte dostal na ihrisko ako striedajúci hráč útočník Róbert Boženík.

Bero bol podľa hodnotenia špecializovaného portálu SofaScore.com so známkou 7.7 druhým najlepším hráčom Vitesse, Boženík dostal za osemnásť minút nízku známku 6.4.

V úvodnom zápase nedeľňajšieho programu 30. kola holandskej futbalovej Eredivisie zvíťazil Emmen nad Heraclesom Almelo 3:1, keď sa hetrikom zaskvel Michael de Leeuw.

Líder súťaže Ajax Amsterdam si doma poradil s Alkmaarom 2:0. Oba góly strelil Holanďan Davy Klaassen.

Eredivisie - výsledky:

Emmen - Heracles 3:1 (0:0)

Góly: 58., 89. a 91. De Leeuw - 82. Vloet

Ajax Amsterdam - Alkmaar 2:0 (0:0)

Góly: 66. a 90. Klaassen

ADO Den Haag - Fortuna Sittard 0:3 (0:1)

Góly: 39. Flemming, 48. Polter, 77. Tekie

Feyenoord - Vitesse 0:0

/Róbert Boženík (Feyenoord) nastúpil v 72. min - Matúš Bero (Arnhem) hral celý zápas/

Twente Enschede - Utrecht 1:2

Góly: 28. Danilo - 49. De Streek, 55. Kerk

Tabuľka

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Mikrosúboj Slovákov v Holandsku skončil bezgólovou remízou, Ajax nezaváhal