Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Ďuriš podpísal nový kontrakt s Viktoriou Plzeň

Reprezentant Michal Ďuriš sa z hosťovania v Mladej Boleslavi vráti naspäť do Plzne. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 28. máj 2015 o 12:24

Ide o slovenského reprezentanta, ktorý smerom do ofenzívy môže zastať hneď niekoľko postov, hovorí o Ďurišovi generálny manažér klubu Adolf Šádek.

PLZEŇ. Slovenský futbalista Michal Ďuriš podpísal novú zmluvu s Viktoriou Plzeň. Momentálne je na hosťovaní v Mladej Boleslavi, ale v júni sa už opäť bude hlásiť v tíme českého majstra.

Obe strany sa dohodli na spolupráci do roku 2018. O rok kratší kontrakt podpísal Jan Holenda. Informuje o tom klubový web.

"V prípade oboch hráčov išlo o krátke rokovania. Všetky strany mali na podpísaní kontraktu veľký záujem," prezradil generálny manažér Viktorie Adolf Šádek.

Michal Ďuriš je kmeňovým hráčom Plzne už od roku 2010.

"Honza Holenda odviedol predovšetkým v jarnej časti sezóny vynikajúce služby a zabojoval o pozíciu útočnej jednotky. V súčte s vynikajúcou tréningovou morálkou a veľkou chuťou v Plzni pokračovať išlo v prípade klubu o jasné rozhodnutie," pokračoval.

"Mišo Ďuriš preukázal aj na hosťovaní v Boleslavi svoje futbalové kvality. A k Viktorke i k regiónu ho navyše spája silný vzťah. Ide o slovenského reprezentanta, ktorý smerom do ofenzívy môže zastať hneď niekoľko postov," vysvetlil Šádek.

"Sme veľmi radi, že sa tento bojovník do kádra vracia a bude trénerovi k dispozícii hneď od štartu letnej prípravy."

Radosť z novej zmluvy neskrýval ani samotný Ďuriš. "S vedením Viktorie sme sa v predstihu dohodli, že sa v lete opäť pripojím k Plzni," hovoril pre fcviktoria.cz Ďuriš.

czech_republic_soccer_europa_league99935_r2517.jpg

V drese Mladej Boleslavi hrával Michal Ďuriš (vľavo) aj v európskych pohároch. FOTO - TASR/AP.

"V Boleslavi som prežil krásny rok. Zo všetkých síl sa budem snažiť v sobotu pomôcť tímu k definitíve predkola Európskej ligy. To by bolo pre mňa ideálne lúčenie. Boleslav si tento úspech bezpochyby zaslúži," pokračuje Ďuriš.

"Po krátkej dovolenke sa potom budem tešiť späť do Doosan arény. K Plzni mám príjemný vzťah, klub i mesto mi jednoducho prirástli k srdcu. Budem sa snažiť, aby som prispel k ďalším futbalovým úspechom. V drese Viktorky som zažil európske poháre a tieto okamihy si budem chcieť zopakovať."

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.