Futbalisti Borussie Dortmund.
Futbalisti Borussie Dortmund. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|21. dec 2018 o 22:57

Rozhodujúci gól strelil Reus.

DORTMUND. Borussia Dortmund zvíťazila na domácom trávniku nad Borussiou Mönchengladbach 2:1 v piatkovom zápase 17. kola nemeckej najvyššej futbalovej súťaže Bundesligy.

Líder tabuľky si poistil prvú priečku a v polovici sezóny má pred najbližšími prenasledovateľmi deväťbodový náskok.

Bundesliga - 17. kolo:

Dortmund - Mönchengladbach 2:1 (1:1)

Góly: 42. Sancho, 54. Reus - 45.+ Kramer

Bayern Mníchov ho však môže počas víkendu skresať na šesť bodov.

Zverenci Luciena Favreho boli počas duelu aktívnejší a v 42. minúte sa ujali vedenia zásluhou anglického mladíka Jadona Sancha. Hostia však ešte do prestávky dokázali vyrovnať, keď v nadstavenom čase skóroval Christoph Kramer.

Po záverečnom hvizde mali napokon väčšiu radosť hráči v žlto-čiernych dresoch, keďže po zmene strán rozhodol o ich tesnom triumfe Marco Reus.

Slovenský mladík László Bénes sa nevošiel ani na súpisku hosťujúceho tímu.

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Dortmund uspel vo veľkom šlágri, Bénes nesedel ani na lavičke náhradníkov